Líbí se vám představa, že se na své terase či balkoně „povalujete“ na pohodlných polstrovaných pohovkách a polštářích? Ano, i do exteriéru se hodí nábytek s měkkým polstrováním, který může i zmoknout.

Polstrované pohovky a sedací soupravy patří mezi luxusnější varianty zahradního nebo terasového nábytku. Hodí se spíš pro moderně řešené domy a velké terasy, protože vyniknou v prostoru. Nadchl vás tento styl nábytku, ale obáváte se, že neodolá povětrnostním vlivům, dešti a slunci? Čekala jsem, že se budete ptát, proto jsem si pro vás zjistila více informací.

Z čeho je vyrobeno polstrování nábytku určeného do exteriéru? Z jakého materiálu jsou kovové části?
Polstrování je vyrobeno ze syntetické textilie (polyesterové vlákno) v kombinaci s polypropylenem, je odolné a snadno omyvatelné. Základ je většinou z hliníku, který je lehký a navíc nerezne.

Kovový nábytek je vyroben z kvalitní nerezové oceli v kombinaci s materiály odolnými vůči povětrnostním vlivům. K zajištění maximální kvality oceli a prevenci koroze jsou použity dva ošetřovací procesy: pasivace a elektrolytické leštění.

  • Ratanový nábytek

Tento jedinečný ratanový zahradní nábytek je vyráběn z vysoce kvalitních umělých vláken se speciálními vlastnostmi. Vlákna jsou velmi ohebná a dokonale odolná vůči ultrafialovému záření, vodě i povětrnostním vlivům. Nevyžadují údržbu a snadno se čistí vodou a jemným mýdlovým roztokem. Vlákna jsou tkaná ručně na hliníkovém rámu. Díky těmto vlastnostem jsou předurčena jako ideální materiál pro vysoce kvalitní venkovní nábytek. Kombinace moderních materiálů a jedinečného designu tvoří ratanový nábytek nejen odolný vůči každému počasí, ale také velmi exkluzivní.

  • Teakový nábytek

Teakové dřevo je velmi ceněno zejména pro svou maximální trvanlivost. Je odolné vůči jakémukoliv nepříznivému počasí a jeho hustá struktura i vysoký obsah oleje zabraňují hnilobě. Tato jedinečná stabilita znamená, že teak téměř nepodléhá roztahování, smršťování a ani se nekroutí, což u jiných druhů dřeva bývá problém. Proto je teakové dřevo tím nejvhodnějším pro venkovní nábytek. Výběr stromu, konstrukce i výrobní procesy zaručují, že všechny teakové výrobky, které nabízíme, jsou v každém směru špičkové.

Takový nábytek si snadno představíme ve středomoří, nebo v exotických krajích, ale hodí se i do našich podmínek?
Ano, hodí se i do našich klimatických podmínek. Je vysoce odolný a kvalitní. Přes zimu se doporučuje schovat polstrování a přehodit přes něj plachtu.

Foto a zdroj informaci: Donate

Čtěte také: