Tak jsme se včera pobili. Na Staroměstském náměstí pod orlojem. Účast na komunitním serveru Facebook přislíbilo přes pět tisíc bijců, dalších 11 tisíc tvrdilo, že dorazí možná. Odhad na davy nemám, takže nemohu přesně určit, kolik hlav se sešlo, ale bylo jich dost.

Na polštářovou bitvu se stejně jako vloni sešli muži, ženy, mladí, staří, oškliví, hezcí… Zkrátka zástupci všech možných skupin Čechů.

Většina z nich se přišla namáčknout do davu s polštářem ukrytým, jak bylo požadováno, například pod bundou, nezúčastněný pozorovatel by si na první pohled mohl myslet, že se tu koná sraz těhotných. Jiní si polštářky různých velikostí prozaicky strčili do igelitky. A někteří se s jejich maskováním ani nenamáhali.

Hustě sněžilo. Přesně v 19.56 minut se ozval hvizd píšťalky. Spouštěcí signál, který znamenal jediné. „Nechť bitva začne!“ Ve vzduchu se objevily stovky polštářů a polštářků, které se začaly neomylně trefovat do svého cíle.

bitva

O minutu později měla akce skončit. Poštáře však létaly vzduchem o něco déle. Létalo i peří. A to tak, že šlo jen stěží rozpoznat, co je sníh a co obsah polštářů.

bitva

Po ukončení bitvy bijci neskrývali své nadšení a hlasitě aplaudovali, načež pomalu odcházeli docela slušně opeření.

bitva

Zdá se, že nikdo nepřišel k vážnému úrazu.

Chcete bitvu vidět? Mrkněte se na video (omlouvám se za obrazovou kvalitu, pro ilustraci snad postačí).

„este pol hodine sa tam ludia mlatili, po hodine este boli obcasne boje, po dvoch hodinach tam uz boli len ti dvaja bezdaci so spievali ne-ne-nee a na kila peria :D ....jeden nemecky navstevnik, ktory zmeskal shou a nevedel wo co go to skomentoval ako: Sie mal! Schneeattrappe!" okomentoval video jeden z účastníků s přezdívkou KLep0.

Ptáte se, jestli bych šla i příště? Ano! Ale bez foťáku a s polštářem rovnou do davu.

Ve kterém městě byste uvítala příští bitvu? Přišla byste?

Reklama