Mám dva malé synovce a hrát si s nimi je pro mě obvykle velmi uklidňující. Až tak uklidňující, že po půl hodině ježdění s autíčky po „cestičkovém“ koberci prostě začínám mírně usínat. Neustálé pravidelné zvuky motorů a ježdění stále do kola mne prostě uspává.

Naopak velmi se zabavíme, když spolu stavíme garáže a mosty a jiné stavby ze stavebnic všeho druhu. To jsem nejhravější asi já, kluky to začíná po pár minutách nudit, neboť se do hry tak zaberu, že je přestanu vnímat.

Nervy jak špagáty mám ale u takových her jako je domino nebo pexeso. Mladší téměř tříletý synovec z toho ještě nemá rozum a tak různé kartičky stále obrací a míchá a nebo kostičky domina bere ostatním a skládá do krabičky. Starší šestiletý synovec zase nevydrží čekat, než odehrají všichni ostatní a tak se mezi tím různě baví jinými věcmi a pak nechce pokračovat a zdržuje.
No hrůza.

Samozřejmě jsou oba synovci moderní a tak největší radost jim dělá počítač. Nutno podotknout, že u počítače nezlobí, nevztekají se a jsou prakticky skoro andílci. Jenže u něj nesmí být dlouho.

Absolutně nejoblíbenější zábavou je ale polštářování před spaním. Máme takový malinkatý pletený polštářek a s tím po sobě házíme a různě se schováváme pod peřinu. Nakonec všichni spokojeně usneme. Má to lepší účinek než pohádka, ale ta taky musí být. A při jejím čtení usínám skoro dřív než děti.

Jelikož vlastní děti pořád ještě nemám, užívám si chvíle hraní se synovci, jak jen to jde. Jsou to moje sluníčka. Jejich úsměvy na tvářích jsou pro mě nejkrásnější na světě.

PS. Tyhle hry mě baví, je u nich spousta legrace. Nejraději si ale hraji s manželem. Tyhle hrátky už ale popisovat nebudu.   :-D

slonbidloMilá slonbidlo,
vaši synovci vás musí zbožňovat.
Polštářové bitvy jsou opravdu úžasné, člověk má po nich pěkně červené tvářičky a z chechtání ho bolí břicho. Jenomže ty dnešní polštáře z dutého vlákna už nejsou ono. Chce to pořádný péřák :-)

Reklama