Informovat o smrti polského prezidenta by bylo asi trochu absurdní - tato tragédie zasáhla snad celý civilizovaný svět. Všechna média dnes nemluví o ničem jiném. Lech Kaczyński, jeho žena a další vysocí představitelé polské politické, vojenské i společenské elity zemřeli při cestě do ruské Katyně.

Příčiny neštěstí jsou zatím nejasné, spekuluje se však o chybě posádky, která se pokusila s letounem přistát za špatné viditelnosti na malé letiště ve Smolensku. Ruský tým vyšetřovatelů již vyloučil pochybení navigátorů z letiště.

Co si o tragédii myslíte vy?

Když jsem se poprvé o tragédii telefonicky doslechl, seděl jsem zrovna v autě a jel ze svatby kolegy z divadla. Chvíli jsem si říkal, že jde o špatný vtip, ale bylo mi jasné, že to špatný vtip není. Po návratu do Prahy jsem zjistil, že se zatím žena se synem vypravili před polskou ambasádu položit květinu. Nebyli sami.

Zde je několik snímků od ambasády (omluvte prosím špatnou kvalitu, focené jsou pouze na telefon). Stále sem přicházejí lidé, pokládají květiny a svíčky... smutek jako by dýchá z každého koutu. Polská vlajka je ověšena černou páskou.

Polská ambasáda

Polská ambasáda

Zasáhla vás tato tragédie? Vyjádřete, prosím, svou soustrast...

Reklama