shutterstock-1846089151.jpg

Foto: Shutterstock

Vlhké a teplé prostředí pod rouškou či respirátorem je rájem pro množení bakterií. S větším rizikem se tak u jejich nositelů mohou objevit vyrážky nebo zhoršit akné. Základem je tedy pravidelné a důkladné čištění pleti, a to alespoň dvakrát denně, ráno a večer. To, že Češky přitom péči o pleť zanedbávají, ukázal lednový průzkum dm drogerie markt. Řada žen se totiž v karanténě přestala líčit a používání produktů k čištění pleti tak nepovažuje nadále za nutné. Jedná se však o mýtus, který ve svém důsledku pleti zatěžované rouškami a respirátory velmi škodí.

„Doporučuji pravidelně každé ráno a večer použít například čisticí pěnu nebo i pleťové mléko, které v kombinaci s lehce navlhčenou pletí udělá mnohem větší službu než jen obyčejné mýdlo. Základem je vyčištění pleti. Následně pleť lehce namočte a pomocí pěny, gelu či mléka ji masírujte. Poté vše opláchněte teplejší, ne ovšem horkou vodou. Ta může způsobit popraskání žilek, rozšíření pórů a podráždění. Naopak studená voda póry až příliš stáhne a pleť se tak nevyčistí dostatečně do hloubky. Pokud je pleť nalíčená, nezapomeňte obličej před touto procedurou důkladně odlíčit,“ radí kosmetička a vizážistka Kateřina Hrabalová.

ssf.jpgBalea hydratační pleťová voda (dm, 24,90 Kč) / Odličovací voda Kapka rosy (Apotéka, 259 Kč) / alverde Clear čistící sérum (dm, 89,90 Kč)
Foto: Se souhlasem dm drogerie & Havlíkovy přírodní apotéky

Obličej následně osušte a dočistěte tonikem, pleťovou vodou, tonizační vodou. Můžete nanést na tampon a pokožku s ním jemně stírat. „Až je tamponek čistý, pleť doporučuji namazat sérem a následně pleťovým krémem. Dobré je pamatovat na to, že micelární voda nenahrazuje tonikum či pleťovou vodu a měla by být po použití vždy omyta vodou,“ dodává odbornice na péči o pleť.

Po nošení roušky je také mimořádně důležité dopřát pleti kvalitní a bohatou hydrataci. Nezapomínejte tedy na pravidelné osvěžení pleti kvalitním hydratačním krémem a dvakrát do měsíce si udělejte poctivý pleťový peeling.

Zajímavost: Ačkoliv nošení respirátorů a roušek pleti obličeje příliš nesvědčí, 1,6 % žen uvedlo, že se jim pleť po dobu nošení ochrany dýchacích cest naopak zlepšila. Ve věkové skupině mezi 25 a 29 lety se jednalo dokonce o 6,3 procent.

ew.jpg

Gelový Odličovač PIXI (Sephora, 650 Kč) / Tonizující Pleťové Mléko Sephora (Sephora, 210 Kč) / Gelový Odličovač Drunk Elephant (Sephora, 850 Kč)
Foto: Se souhlasem Sephora

Zdroj: Průzkum agentury STEM/MARK pro dm drogerii market

Reklama