Soud zamítl bývalé prokurátorce Ludmile Brožové-Polednové odklad trestu.

O tom, zda je schopná trest absolvovat, rozhodnou až vězeňští lékaři.

Sedmaosmdesátiletá právnička má vážné problémy se zrakem, cukrovkou, špatnou srážlivostí krve a pohyblivostí.

Pražský městský soud nevyhoví žádosti bývalé dělnické prokurátorky Ludmily Brožové-Polednové o odklad jejího šestiletého trestu za podíl na justiční vraždě političky Milady Horákové a dalších tří mužů.
Bývalá prokurátorka Ludmila Brožová–Polednová  před soudem
O tom, zda je schopná trest absolvovat, rozhodnou až vězeňští lékaři. Brožová-Polednová proti rozhodnutí může podat stížnost.


Pokud odsouzená podá proti rozhodnutí stížnost, bude o ní rozhodovat pražský vrchní soud. Dokud nerozhodne, zůstane žena na svobodě.

 

Sedmaosmdesátiletá právnička, která je dosud jedinou odsouzenou aktivní účastnicí vykonstruovaných procesů z padesátých let, doložila lékařskými zprávami, že má vážné problémy se zrakem, cukrovkou, špatnou srážlivostí krve a pohyblivostí.
Popravená politička Milada Horáková
Vrchní soud počátkem září loňského roku poslal Brožovou-Polednovou na šest let do vězení. Bývalé prokurátorce tak snížil nepravomocný osmiletý trest městského soudu. V její prospěch podala loni v září žádost o milost nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká.

Prezident Václav Klaus se však rozhodl, že ji neomilostní.


Myslíte si, že je pro starou ženu rozsudek dostatečným trestem, nebo jste zastáncem názoru, že by si měla trest odpykat i v tomto pokročilém věku?

Reklama