Řeč těla toho o nás spoustu vypovídá nejen ve dne, ale i po dobu spánku. Právě v té době funguje naše podvědomí a my se ukládáme do polohy, jaká je nám nejpříjemnější. Vyberte tu, která je nejblíže právě vám, a zjistěte, co o vás vypovídá.

Řekni mi, jak spíš, a já ti povím, jaký jsi. Pravda, trochu pozměněné moudro. Nicméně i tak platné. Profesor Chris Idzikowski z centra Sleep Assessment and Advisory Service analyzoval nejčastější polohy ve spánku a podle nich vytvořil šest osobnostních profilů. Do které kategorie patříte vy?

Fétus

Nejraději se v posteli stočíte do polohy plodu? Pak vás lze charakterizovat jako navenek tvrdé, ale v hloubi duše citlivé jedince. Setkáváte-li se s někým poprvé, můžete být zprvu ostýchaví, ale brzy se uvolníte. Spánková poloha „Fétus“ je tou nejběžnější, zaujímá ji 41 procent z 1 000 lidí. Zajímavostí je, že ji má v oblibě dvojnásobně více žen než mužů. 

Špalek

Ležíte na boku s oběma pažemi podél těla? Patříte mezi 15 procent spáčů, kteří jsou bezstarostní a společenští. Takoví lidé jsou rádi členy kruhu zasvěcenců, nějaké kliky, ale jsou schopni důvěřovat i úplně neznámým lidem. Ale pozor na to, můžete mít sklon k lehkověrnosti.

Toužící

Lidé spící na boku s oběma rukama vztaženýma kupředu jsou otevření, ale mohou být i podezřívaví a cyničtí. Pomalu se rozhodují, ale jakmile k nějakému verdiktu dospějí, s největší pravděpodobností ho už nezmění. Poznali jste se? Pak patříte k 13 procentům dotázané populace.

Voják

Obvykle ležíte na zádech s oběma pažemi přitisknutými k bokům? Stejně tak i 8 procent z dotázaných. Takoví lidé jsou všeobecně tiší, rezervovaní a nesnášejí hluk a povyk. Nasazují ale sobě i jiným vysokou laťku.

Volný pád

Cítíte se nejlépe, když ležíte na břiše s rukama obtočenýma kolem polštáře a hlavou natočenou k jedné straně?  Pak se řadíte mezi lidi družné a často i zbrklé. Za tímto rysem se ale může skrývat také přecitlivělost a nervozita. Nesnášíte kritiku či extrémní situace. Stejně jako 7 procent ze všech respondentů.

Mořská hvězdice

Jen 5 procent dotázaných leží na zádech a vzpaženýma rukama svírá polštář. Patříte mezi ně? Pak vězte, že jste dobrými přáteli, protože jste vždy připraveni naslouchat ostatním a nabídnout jim potřebnou pomoc. Všeobecně vám ale nebývá pochuti, pokud jste středem pozornosti. 

Špatně spíte? Hodně jíte…

DormianVýzkum profesora Idzikowskeho toho však zjistil mnohem více. Věděli jste například, že jen 5 procent lidí spí každou noci v jiné poloze? Nebo že poloha ve spánku může mít vliv na vaše zdraví?

  • Nejlepší pozicí pro dobré trávení je „volný pád“.
  • Nejvyšší pravděpodobnost, že začnete chrápat nebo se vám bude špatně spát, máte v poloze „hvězdice“ a „voják“.

A kdo špatně spí, tomu se také hůře hubne. Studie z června 2013 z Chicagské univerzity odhalila, že 4,5 hodiny spánku oproti 8,5 hodinám spánku zvyšuje hlad a chuť k jídlu, a to hlavně časně odpoledne. A vědci z University of Texas Southwestern Medical Center zase došli k poznatku, že málo spánku dokonce vede k přejídání a k tloustnutí, zatímco dostatek spánku snižuje potřebu konzumace sacharidů a tuků.

Jak se lépe vyspat?

Náš tip: GS Dormian Rapid: Rychlý, silný, účinný! 

DormianPrvní pomoc při potížích s usínáním a nespavostí. Pro všechny, kteří mají potíže s usínáním, délkou či kvalitou spánku. GS Dormian Rapid je bylinný, nenávykový doplněk stravy, který zajistí rychlé a příjemné usínání, klidný a posilující spánek a přirozené probouzení. Přípravek je moderní a inovativní s rychlým nástupem účinku. 

Rychlá a šetrná cesta k odpočinku 

Speciální kapsle se v těle rozpustí již za 4 minuty. Ke vstřebávání účinných látek tak může docházet ve velmi krátké době. GS Dormian Rapid obsahuje účinnou kombinaci 4 bylinných extraktů šetrných k Vašemu tělu. S usnutím pomáhají extrakty kozlíku lékařského, meduňky lékařské, chmele otáčivého a mučenky pletní. 

Přípravek je nenávykový, bezpečný při krátkodobých i dlouhodobých potížích se spánkem. 

GS Dormian Rapid: Budete spát jako v bavlnce 

Hlavní účinky látek obsažených v GS Dormian Rapid: 

  • Rychlejší a příjemnější usínání 
  • Klidný a posilující spánek po celou noc
  • Přirozené probouzení
  • Šetrné, pro skutečný pocit vyspání

Bylinky, které jsou obsaženy v doplňku stravy Dormian Rapid 

  • Kozlík lékařský – kořen 
  • Meduňka lékařská – nať 
  • Chmel otáčivý – šištice 
  • Mučenka pletní – nať 

Více na www.dormian.cz

Reklama