Z kolekce: Deers.cz

  • Materiály využívané ze zvířat se používají již od pravěku. Již tehdy byly kožešiny nedílnou součástí odívaní. V extrémních podmínkách si kožešiny ponechaly své výsadní právo, je to pro jejich praktickou stránku. Ač se jedná o ryze luxusní záležitost a má stále své stoupence, pravé kožešiny jsou i tak čím dále méně oblíbené. Celosvětově se totiž ustupuje od mnohdy nehumánního vybíjení ohrožených kožešinových zvířat žijících ve volné přírodě. Navíc je zvěř chována v nevyhovujících podmínkách farem. Ty jsou již v několika státech zakázané. Nošení pravé kožešiny je označováno za nelidské, proto jsou jejich imitace stále více populární. Mnohdy pouhým okem není umělá kožešina rozpoznatelná od té pravé, což je velká výhoda.
  • Od využívání pravých kožešin se už distancovalo i několik módní domů jako je například Hugo Boss, Stella McCartney či nově Gucci. Ti, co odmítají pracovat s pravou kožešinou, se stávají součástí mezinárodního programu Obchod bez kožešin (Fur Free Retailer). Tento program v roce 2006 zahájila Aliance za módu bez kožešin. V současné době probíhá ve 20 zemích světa, v České republice jej koordinuje organizace Svoboda zvířat. Pro účast v tomto programu jsou oslovováni prodejci, návrháři a výrobci oděvů a doplňků, kteří se díky projektu mohou připojit k mezinárodní síti firem odmítajících kožešinovou módu.Z kolekce: www.tamsinlondon.cz, 3265 Kč

  • Známé jsou především celokožešinové kousky, které jsou výsadou podzimních a zimních měsíců. Ne každá žena si je však může dovolit. Jsou sice líbivé, trendy, ale mají tu nevýhodu, že přidávají na objemu. Nejsou tedy vhodné pro ty, které mají nějaké to kilo navíc. V tomto případě je zde jiné řešení, tím jsou právě oděvy, které jen poskromnu zdobí kožešinka. Jsou stejně módní, jen s tím rozdílem, že opticky nerozšiřují.

Zaměřeno na detail

  • Kožešinové lemy se v poslední době objevují opravdu hojně. Pokud vynecháme klasické bundy a kabáty, jsou to boty, kabelky, mikiny či svetry, které je zdobí. Dají se skvěle zkombinovat a vypadají dobře ve sportovním i elegantním provedení. Dámy, které preferují v módě jednoduchost, si jistě oblíbí vkusné paleríny s kožešinkou.


Z kolekce: Zara

Všeho s mírou

  • Jedná se sice o módní výkřik podzimu, ale rozhodně to s kožešinkou nepřehánějte. Úplně postačí, pokud si obléknete jen jeden oděv či doplněk s tímto prvkem. Kdybyste toho nakombinovala moc, byla byste jistě trnem v oku spoustu lidem, ale ne v pozitivním slova smyslu. Což žádná z nás nechce.

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama