Čtenářka Kytinkak bere jednoho kandidáta za druhým a píše, co si o nich myslí. Nakonec si nechala toho, kterého půjde volit. Děkuji Vám Kytinkok za příspěvek. Dnes nebudu příspěvky kritizovat ani více komentovat. Respektuji názor každého a jeho volba je jeho volba!

Krásné čtvrteční ráno všem ženin-kám i tobě Radku.

Patřím mezi ty, které politika nezajímá, protože mi akorát zvedá tlak a vaří žluč. Když vidím, jak si nahoře tlachají peněženky a nás dole drbou, kde se dá, je mi z nich fakt blivno. Ale kandidáta na prezidenta sleduji. Jsem zvědavá, kdo z nich to bude.

Miloš Zeman je znám hodně z politiky už dříve, já ho tedy nemusím. Jeho způsob jednání se mi nezdá vhodný na takovou funkci. Ale je pravda, že současný prezident Václav Klaus řekl, že Miloše Zemana by na Hradě bral jako svého nástupce.

Vladimír Franz je další člověk, kterého si vůbec neumím představit jako hlavu státu. Věřím, že jeho znalosti, ocenění a vše co umí a zná je určitě uctihodné, ale zase si říkám, jestli to má opravdu v hlavě v pořádku, když se nechá takhle nemožně zviditelnit (potetovat). Představa, že všude visí jeho fotka mi připadne jak hloupý žert. Vypadá jak z nějakého kmene indiánů.

Další kandidátka je Zuzana Rothová, bývalá ministryně zdravotnictví a lékařka, která se pustila do kandidování s heslem „ČLOVĚK“. Nevím, jestli tohle pomůže a nás obyčejné lidi osloví.

Další žena je Táňa Fischerová. Nemyslím si, že žena, která všude vystupuje v projektech ohledně postižených dětí, že by našla v sobě dravého ducha a dokázala se za nás prát s tou smečkou ve vládě. Myslím, že ta se rozhodně na tuto funkci nehodí.

A máme tu Tomio Okamuru,který je japonskočeský podnikatel v cestovním ruchu. Působil dokonce jako viceprezident Asociace cestovních kanceláří. Jeho kandidatura byla napadena jako neplatná. Uvidíme, jak dopadne při odvolání. Jinak také nepatří mezi mé horké kandidáty být našim prezidentem.

No a máme tu Vladimíra Dlouhého,kterého podporuje řada významných osobností. Také není můj kandidát.

A co Jana Bobošíková, bývalá novinářka a předsedkyní strany Suverenita. Ta už jednou kandidovat zkoušela a potom svoji nominaci stáhla. Že by už dospěla v domnění, že už být prezidentkou může? To si tedy nemyslím. Mám pocit, že tato žena jde jen za tím, být v hledáčku médií a plácat ty své nesmysly.

Jiří Dienstbier mladší je místopředseda ČSSD a pražský zastupitel. Jeho hlavním cílem je oživení demokracie. To by mě hrozně zajímalo, jak by ji oživil. Nemá rád homosexuály a přitom některé znám a nezdají se mi, že by byli pro naší společnost hrozbou.

Přemysl Sobotka předseda Senátu je další kandidát. Myslím, že potřebujeme někoho mladšího, který má vztah k mladší generaci a vidí problémy opravdu od spodu.

No a dostávám se ke jménu Karel Schwarzenberg. Nechápu, jak může patřit u nás mezi oblíbené politiky a jak může být uznávanou osobností ve světě. Ten člověk mi připadne jak spící Růženka a s alkoholem v krvi. Ten když promluví, nevím, jestli se teprve vzbudil, a nebo je opilý. Toho bych tedy v žádném případě nevolila. Já tedy néé. 

Pak tu máme jméno Jan Švejnar, významný ekonom, uznávaný po celém světě. Také kandiduje na post prezidenta už podruhé. Jeho šance jsou oproti předchozí volbě vyšší. I mně se docela zamlouvá.

No a nakonec jsem si nechala kandidáta Jana Fischera. Lidé ho dodnes podporují. Podle mě a průběžných průzkumů je žhavým kandidátem. Jeho heslem je „Své jednání stavím na hodnotách, ne na i deologii.“ Tak tomu člověku já fandím.

Kytinkak
Text nebyl redakčně upraven


Koho chcete za prezidenta, nebo prezidentku?

  • Co je pro vás při volbě nejdůležitější?
  • Vadí vám komunistická minulost některých kandidátů?
  • Co pro vás prezident znamená?
  • Co si myslíte o škrtání hlasů.
  • Je podle vás podpis senátora 5 000 krát a poslance 2 500 krát důležitější než podpis občana?
  • Přijde vám lepší přímá volba, nebo jste pro návrat starého modelu volby?

Těch otázek mne napadá strašná spousta, i vy můžete napsat o tom, co vás nejvíc štve, nebo zajímá.

Vše směřujte na redakční mail

redakce@zena-in.cz

A já dnes kolem 16. hodiny jednu z vás za příspěvek odměním krásnou květinou doručenou až k vám domů!

 

Reklama