Nově zvolený slovenský prezident Andrej Kiska samou radostí učinil krok, kterým voličům na Slovensku, ale i nám v Čechách, doslova vyrazil dech. Naplánoval společnou dovolenou „ve čtyřech“.

Po vítězných víkendových volbách a následných gratulacích nově zvolený slovenský prezident Andrej Kiska samou radostí učinil krok, kterým voličům na Slovensku, i nám v Čechách, doslova vyrazil dech.

Po obtížné volební kampani si prezident Andrej Kiska naordinoval krátkou jarní dovolenou na své chalupě v nádherném prostředí Vysokých Tater, v blízkosti vodopádů Studeného potoka ve Velké Studené dolině.

Nebylo by na tom nic mimořádného, kdyby Andrej Kiska nepřišel s myšlenkou společné dovolené, na kterou pozval i poraženého slovenského kandidáta Roberta Fica, který už pozvání přijal, a k utužení přátelských vztahů našich národů včera obdrželi Kiskovo pozvání i český prezident Miloš Zeman a poražený český kandidát Karel Schwarzenberg.

kiskaa

To bude super dovolená!

Miloš Zeman svůj pobyt potvrdil s tím, že se může zdržet nejdéle dva dny, kníže Schwarzenberg pozvání teprve zvažuje, a vyjádří se prý do konce tohoto týdne.
Prezident Kiska se pro slovenskou „tlač“ vyjádřil, že v jeho souhlas pevně doufá, neboť Schwarzenbergova přítomnost pomůže v klidném, neutrálním prostředí, při setkání, které se nebude odehrávat na politické půdě, vyřešit mimo jiné i tolik problematické válečné a poválečné vztahy mezi Čechy a Slováky.

drahoty

...nedělej drahoty, Slováci mají dobrou pálenku, dáme si a můžem zpátky na Hrad

Jaký je však opravdový záměr nevšedního seskupení těchto čtyř politiků, to ví jen prezident Kiska.
Třeba je to jen gesto z radosti, třeba politické čachry.

My však buďme rádi, že prezident Andrej Kiska má svoji tatranskou rezidenci v blízkosti vodopádů. Poněvadž po pravé slovenské pálence, u které se stanou všichni čtyři bezesporu velkými kamarády, můžou vymyslet kdejakou „hovadinu“.
A od toho jsou tady ledové vodopády, aby pak ty jejich horké hlavy zchladily.

použité foto: isifa.com

Reklama