Dopravní policisté z Temešváru začali chodit na balet. Ten by jim prý měl pomoci řídit dopravu s větší grácií a elegancí.

Celkem dvacet policistů začalo chodit na hodiny baletu, které vedou dva profesionální tanečníci. „Od tohoto nového přístupu si slibujeme, že naši policisté budou na ulicích vypadat lépe. Naučí se, jak vypadat příjemněji a zároveň řídit dopravu tak, aby byla plynulejší. Jde tu především o graciéznost," říká šéf temešvárské policie Dorel Cojan.  

Policisty učí Sorin Baltica, který byl 27 let tanečníkem Rumunské opery v Temešváru. Mám za to, že je to velmi dobrý nápad, a jsem rád, že mohu pomoci. Proč by policisté neměli být příjemní a chovat se slušně, když kontrolují řidiče? A také není nutné, aby dopravu řídili lidé, kteří vypadají jako roboti. Můžeme mít velmi elegantní policisty, kteří budou dělat totéž," tvrdí tanečník. 

A co na to samotní policisté? Nikdy jsem si nepředstavoval, že budu chodit na balet, ale podívejte se, jsem tady. Myslím, že tyto lekce máme zapotřebí. Snad to celé přispěje i k dobré náladě řidiček, které se při čekání na křižovatce budou alespoň mít na co koukat," myslí si jeden z policejních studentů baletu Ciprian Lascu.

Zdroj: Korzo

Vyznáte se v povelech policistů na křižovatkách? Připadají vám elegantní? 

Reklama