Jedenašedesátiletého muže, který násilně napadal a psychicky po léta týral svou manželku, obvinili z týrání a na deset dní ho vykázali z domu policisté ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku.

Kriminalisté muži kladou za vinu, že nejméně v období uplynulých pěti let psychicky a fyzicky týral svou manželku. V jejich rodinném domě ji opakovaně několikrát za rok fyzicky a psychicky napadal. Opakovaně ji bil údery pěstí a kopy nohou do různých částí těla. Vulgárně jí nadával, házel po ní různé předměty a vyhrožoval jí zabitím. Výsledkem napadání bývaly drobné podlitiny a oděrky.

Poslední kapkou bylo napadení v květnu letošního roku, kdy ženu opět fyzicky napadl. Manželku bil dlaněmi a pěstmi do obličeje a do hlavy. Když upadla, tak ji kopal po celém těle. Žena utekla do garáže, kde se schovala pod auto, a potom se jí podařilo utéct na ulici. Při posledním napadení jí muž zlomil tří žebra a pohmoždil trup a nohy. O několik dnů později se veselským policistů podařilo agresora vypátrat a zadržet. Vzhledem k tomu, že šlo o agresivní a nebezpečnou osobu vlastníci legálně střelnou zbraň, použili policisté při zadržení donucovací prostředky.

Policejní komisař obvinil muže z trestného činu týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě nebo domě, za který mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Policisté domácího tyrana na dobu deseti dnů vykázali ze společného obydlí. Svoji manželku nesmí žádným způsobem kontaktovat ani se přibližovat k jejich domu na vzdálenosti 100 metrů. V opačném případě by mu hrozilo stíhání za další trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí.

Reklama