Myslíte, že příběhy o dětech, které byly vychovány zvířaty, patří pouze do dobrodružných knih, nebo alespoň do daleké minulosti stejně jako vlčí dívky Amala a Kamala? Pak jste, bohužel, na omylu.

Policisté ve východosibiřském městě Čita objevili pětiletou dívku, která strávila celý život zavřená s kočkami a psy, dnes dopoledne o tom informoval zpravodajský server ČT24. Když policisté do domu přišli, holčička na ně prý skákala a štěkala.

Dívka byla předána do dětského domova a nyní už je v péči psychologů, kteří ji bedlivě sledují. Podle jejich odhadů je dívka na duševní úrovni dvouletého dítěte. Neumí používat ani lžíci a jídlo hltá z talíře podobně jako zvířata, s nimiž vyrostla ve špinavém bytě, který neměl topení, vodu ani odpadní systém. Stejně tak od zvířat převzala jejich chování a dorozumívání – neumluví a komunikuje pouze pomocí zvířecích gest.

Policie se do domu vydala po upozornění sousedů. „Pět let dívku v bytě, který nikdy neopustila, vychovávalo několik psů a koček,“ uvedla policejní mluvčí. Po otci dívky bylo vyhlášeno pátrání, matku již policisté vyslýchají. Proč nechala dívku vyrůstat se zvířaty, dosud není známo.