Zajímavou příhodu k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Tepito. Když jí spadla maminka z vyvýšené postele, volala Policii...

Čtenářka Tepito má s tísňovým voláním dobré zkušenosti. Policisté byli ochotní a moc jí pomohli...


Tísňové linky využívám minimálně-naštěstí. Jen jednou jsem se dostala do opravdu zoufalé situace, kdy jsem byla nucena využít služeb městské policie.
Moje matka měla nádor na mozku, starala jsem se o ní u nás doma a vše jsem s pomocí širokého příbuzenstva zvládala. Měla problém s koordinací pohybů, ale díky kolečkovému křeslu to docela šlo.
Jednou ráno však spadla z vyvýšené postele. Zákon schválnosti tomu chtěl, že všichni z rodiny byli pryč. Mají zaměstnání, kde nesmí používat mobil, nebyla šance je zavolat na pomoc. Snažila jsem se jí zvednout, ale bezvládné tělo se rázem změnilo na tunové. K tomu ještě mamka při každém pokusu křičela, že jí to hrozně bolí. Byla jsem snad poprvé v životě bezradná, sedla jsem si unaveně na schody a snažila se vymyslet nějakou šetrnou techniku k vyzvednutí. Náhodou jsem si všimla vizitky tísňového volání, kterou jsem kdysi připravila dětem, pro případ nouze, na zrcadlo. Zavolala jsem městskou policii, popsala situaci a docela se bála, že mě pošlou do háje, že mají důležitější věci na starost. Ale byli docela milí, chtěli jen adresu a přijeli do 10 minut. Naštěstí pochopili situaci naprosto správně a poslali dvoumetrového siláka, který zvedl mamču jak peříčko a vrátil zpátky na lůžko. Ani jsem nestačila pořádně poděkovat a byli pryč.

Druhý den jsem nakoupila velké plato chlebíčků a jela dodatečně poděkovat za pomoc, říkala jsem si, že to jsou velcí chlapi a jídlo je neurazí. Tvářili se potěšeně, tak jsem se snad revanšovala dostatečně...
Tepito

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 29. 1. 2013: Tísňové volání - jak často ho využíváme

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Záhy se dozvíte, která čtenářka získala slíbený dárek: knihou Výživou proti rakovině z nakladatelství iKAR a také stylovým diářem na letošní rok od firmy Albi.

bookdiar

Reklama