V září jsme oslavili dvacet let od svatby a dostali jsme nepěkný dárek v podobě onkologického onemocnění, šlo o nádor v ledvině. Léčbu jsme zkoušeli i přesto, že diagnóza nebyla moc příznivá. Celou dobu jsem měl manželku doma v hospicové péči, kterou mi zprostředkovávala charita v Břeclavi. V únoru na následky nemoci zemřela,“ popisuje Marek Dvořáček.

O maminku přišlo také pět dětí – pětiletá Jana, desetiletý Pavel, čtrnáctiletá Anežka, osmnáctiletá Monika a devatenáctiletá Karolína. Nejenže se rodina musela vyrovnat s velkou ztrátou, ale musela řešit i další nepříjemnosti související s běžným provozem domácnosti, a to zejména splácení úvěru na dostavbu rodinného domku.

image.png

„K našemu rodinnému domku jsme ještě za manželčina života začali přistavovat další část, aby mohlo mít každé dítě svůj vlastní pokoj. Hrubá stavba je hotová, ale chybí zateplení a vybavení pokojů. Vzhledem k tomu, že žijeme z jednoho příjmu, už nám nezbývá dost finančních prostředků na to, abychom stavbu dokončili. Můj nadřízený sám kontaktoval nadační fond REGI Base, který pomáhá bývalým vojákům, policistům, hasičům a jejich rodinným příslušníkům,“ říká Marek Dvořáček.

Nadační fond se rozhodl policistovi ve svízelné situaci pomoci.

Zapojit se může i široká veřejnosti, a to prostřednictvím sbírky, která probíhá na transparentním účtu Nadačního fondu REGI Base 290 041 5315/2010.

5cf62635cb772image.png

Představitelé nadačního fondu v čele s jeho zakladatelem Hynkem Čechem pozvali Dvořáčkovi, kteří bydlí v malé vesnici Moravská Nová Ves, na dvoudenní výlet do Prahy. Součástí byla i účast na natáčení filmu Můj příběh, ve kterém si Marek Dvořáček střihnul malou roli po boku herců Milana Kňažka a Saši Rašilova.

Každý z členů rodiny měl navíc tři přání, která se podařilo splnit. Bylo mezi nimi například žluté kolo, zelená koloběžka, vodácký výlet, lístky na festival, kurz sebeobrany nebo kurz bezpečného řízení.

Přečtěte si také:

Reklama