Školácká chyba. Tak by se dala nazvat výzva, kterou minulý týden skupina Tatu adresovala mladým Angličankám. Ruské duo chtělo, aby v jejich novém videoklipu vystupovala hromada náctiletých dívek ve školních uniformách. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby se Tatu nerozhodly svůj klip natočit přímo před britským Parlamentem.

Natáčet se začalo už v devět ráno na Westminsterském mostě a kromě ruských zpěvaček se dostavilo i 350 mladých fanynek v předepsaném úboru - školních uniformách. Jenže zrovna ve chvíli, kdy v protější budově probíhalo pravidelné zasedání britských zákonodárců. Pohoršení kolemjdoucí raději zavolali policii. "Natáčení bylo odsunuto do jiné části města. Nechceme dívkám z Tatu zakazovat natáčení jejich klipu, ale hlasitá hudba a ryk od jejich fanynek rušil schůzi Parlamentu," uvedla mluvčí londýnské policie pro internetový deník Ananova.

Filmování se tak přesunulo do středu Londýna. Fanynky, které na natáčení přišly, krok policie odsuzují. "Policie se chovala zaujatě. Strážníci asi nedokáží tolerovat, že Tatu jsou lesby," řekla šestnáctiletá obdivovatelka skupiny Montana Manningová.

"Tatuškám" už v Anglii asi odzvonilo. Dva koncerty, které skupina v Londýně v uplynulých dnech pořádala, skončily fiaskem: lístků se prodal pouhý tisíc. Manažer Tatu, Ivan Shapovalov, je z takového neúspěchu smutný. "Ale chápu, že je to pro to, že mají negativní publicitu. Myslím, že Angličané Tatu chtějí, ale bojí se to přiznat. Bojí se, protože dívky se chovají přesně opačně než jaká je britská tradice," řekl.  

Reklama