Už jste někdy potkali strážníka na kolečkách? Možná, že v blízké budoucnosti nebude podobné setkání až takovou kuriozitou. Zvlášť někteří jedinci už se ve službě nachodili dost.

 

Možná jste zaregistrovali světový hit posledních měsíců, kterým se stalo úsporné ekologické vozítko Segway. Výhodou je, že jezdí na baterie a na jedno nabití ujede až 40 km. Tím by se městská policie stala pohyblivější, rychlejší.Chicagský policista

 

Navíc po jednorázové investici přibližně čtvrt milionu korun má již vozítko minimální nároky na provoz. Bezpečnostní složky ve světě běžně elektromobil využívají. Pražská městská policie má k dispozici dvě vozítka, které testuje. Distributor Segway je zapůjčil zdarma, na oplátku ředitelství MP uvažuje, že by je později odkoupilo za nižší cenu jako ojeté.

 

Na dvoukolky je možné připevnit i houkačky nebo třeba GPS. Městská policie v případě dohody s dodavatelem uvažuje o nákupu několika desítek strojů. Tomu se říká služba hrou!

 

Jeli jste někdy na dvoukolce Segway? Myslíte, že by vozítka Městské policii pomohla, nebo jde o vyhazování peněz pro zábavu strážníků?

Reklama