Policejní psi v západoněmeckém Düsseldorfu si už při práci tlapky neušpiní. Všichni psí policisté totiž dostanou modré botičky z umělého vlákna.

„Všech dvacet našich policejních psů - německých a belgických ovčáků - v současnosti prochází výcvikem, kde se učí v těchto botách chodit," řekl policejní mluvčí Andre Hartwich reportérům AP. Nejsem si jist tím, že z toho mají radost, ale budou si muset zvyknout."

ilustrační fotoNeobvyklá obuv není jen nějaký módní doplněk, ale - jak dodává Hartwich - krok nutný k tomu, aby se omezil vysoký počet zranění tlapek ve výkonu služby. Zvláště ve staré čtvrti Düsseldorfu, kde se nachází velké množství hospod, si psi na hlídkách často zraňují tlapky o rozbité láhve. Ani řádným úklidem ulic není možné odstranit všechny střepy, které zapadnou mezi dlažbu," řekl Hartwich a dodal, že právě řezné rány působené malými střípky, které proniknou hluboko do tlapy, se často dlouho hojí.

Psi začnou nosit boty na jaře, ale budou je muset nosit jen při operacích, kde hrozí riziko zranění tlap. Boty dostanou podle nutnosti ve třech velikostech, malé, střední a velké, a modrá barva byla vybrána, aby ladila s policejní uniformou. Tu ale, alespoň zatím, policejní psi nosit nemusejí. Mluvčí také dodal, že možná bude ještě chvilku trvat, než se psi naučí sami si boty zavazovat.

Zdroj: Korzo

Doplatil někdy váš pejsek na to, že šel bos? Pořídila byste mu podobné boty?

 

Reklama