Auto plné dětí, nesvítí světlo a zastaví vás policisté. O tento zážitek se s vámi podělí čtenářka s nickem Kuře. Za její milý příspěvek děkujeme a vy si ho určitě přečtěte.

Milá redakce, hlídka mě stavěla víckrát, ale převážně to byla jenom kontrola dokladů a úplně v pohodě. S policejní hlídkou jsem se na „kus řeči“ zastavila jenom jednou. A stálo to za to.

Jela jsem se svými a kamarádčinými dětmi na chalupu. Takže čtyři děti v autě – 2, 3, 5 a 6 let. Krásná sbírka…. Bylo příšerné horko, auto bez klimatizace, děti mlely jeden přes druhého a nejmenší Kuba chtěl „mlíííííkó“.  Až po opravdu hodně přesvědčivém prohlášení, že mlíko bude hned, jakmile zastavíme, přestal kníkat.

A nesvítilo nám světlo. Což jsem dobře věděla, ale mylně předpokládala, že dojedu na chalupu a tam mi žárovku pomůže vyměnit kamarád. Nepodařila se mi totiž vytáhnout ta špatná, byla už „připečená“ a chtělo to sílu.

Zastavila nás hlídka. Při pohledu na ten zvěřinec v autě uniformovaní chlapci jemně pobledli, ale byli stateční a nekomentovali to. Ostatně všichni malí andílci byli vzorně připoutaní v sedačkách.  Já jsem s velikým překvapením „zjistila“, že mi nesvítí světlo a okamžitě se vrhala tento nedostatek napravit. Ve chvíli, kdy jsem se hodlala ponořit do hlubin svého autíčka, začal vřeštět klakson. Příšerně. Lekla jsem se a hlídka taky.

 Za volantem seděl Kuba a troubil… Po otevření dveří se Kuba vykutálel ven a s blaženým úsměvem prohlásil: „Mami, ty jsi zapomněla! Až zastavíme, tak HNED dostanu MLÍÍÍKÓ.“ A upřeně se zadíval na můj výstřih. A z auta se začaly ozývat protesty, že když Kuba dostane mlíko, tak je spravedlivě, aby Honzík dostal šťávu a holky by si daly taky. A jak dlouho, že to budu opravovat? Že by zatím odběhli támhle na louku…

Mladší policista mi beze slova vzal žárovku a vrhl se na výměnu. Pak si zavolal kolegu, že ten krám se zasekl. Kolega si taky neporadil. Přišel Kuba, že nám pomůže a nevinně „strejdům“ nabídl plastové kladívko. Hoši vzali děti na prohlídku policejního auta a pak nás poslali dál. S tím, že až k chalupě žádná hlídka není a až pojedu zpět, tak by bylo fajn mít žárovku vyměněnou. Zvlášť, jestli pojedu s dětma.

Kuře

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

O výměnách žárovek bych mohla vyprávět. Ale že by mi někdy pomáhali policisté? To se mi ještě nepoštěstilo

Máte také nějakou příhodu s policejní hlídkou? Už jjste někdy platila pokutu, nebo se vám to podařilo vždycky „ukecat“?Máte na to nějaký fígl? Prozradíte nám svou taktiku?

Jaká jste řidička? Dbáte vždycky na předpisy, nebo je sem tam „drobně“ porušíte? Co vám dělá největší potíže? Netelefonovat, dodržovat rychlost, nebo neparkovat na zakázaných místech? Už se vám to někdy nevyplatilo?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama