O včerejším dni, 17. 11. 2014, se stále žhavě debatuje, ale my se dnes zaměříme na jinou událost. O víkendu zastavili strážci zákona známou politickou aktivistku Věru Řezníčkovou, která se měla stát obětí policejní brutality.

Celý konflikt vznikl kvůli tomu, že již zmíněná Věra Řezníčková se snažila svým vozem projet před Pražský hrad, kde chtěla podporovat našeho pana prezidenta. Jenže policisté, kteří byli na místě, ji tam nechtěli pustit, jelikož se právě na náměstí před Pražským hradem konaly oslavy spojené s kanonizací svaté Anežky. To se aktivistce samozřejmě nelíbilo, a tak vznikl celý konflikt. Odmítala uposlechnout policisty, aby vystoupila ze svého vozu a trvala si na svém. Policisté ji dlouhé minuty přemlouvali, kdy ji tedy později z automobilu za pomoci donucovacích prostředků vytáhli, jenže to nebylo vše.

sfs

Řezníčková během vytahování z automobilu omdlela, některá média i spekulují, že to jen předstírala. Policisté byli nuceni podat první pomoc a přivolat záchranku. Nějaký občan celou akci natočil a umístil na internet a senzace byla na světě. Nyní se opět spekuluje, zdali se opravdu jednalo o policejní brutalitu, či na vině je (zřejmě hysterická) aktivistka?

Přikládáme zmíněné video

Reklama