Čtenářka Jarpejska je z cyklistické rodiny a na kole se vozí od mala ona i její děti. A má kamaráda policistu. Jak se s ním poznala, se dovíte níže. Děkuji Vám Jarpejsko za příspěvek…

Dobrý den,přeji všem. 
Jízdu na kole zbozňuji od dětství a svoje první kolo jsem dostala od babičky a dědy k narozeninám,viz.černobílé foto.

malá Jarpejska
Ani teda nevím, co to bylo za značku,ale bylo světle-zelené v kombinaci myslím že s černou a bílou.
Pak to byl nějaký starý krám od otcového kamaráda kolem mého 7.,8. roku a pak jsem pod stromečkem našla zelenou Esku. 

sousedi jezdívali na dovču do Italie a dovezli si odtud taková ta první horská kola,tak se otec plácl přes kapsu a každý rok nám každému jedno dovezli,jen maminka nechtěla, řekla, že tomu nevěří a že jí stači stará dobrá Liberta. Jasně, za půl roku to bylo to rozhrkané ty poklady z Itálie,otec koupil bráchovi Favorita a mně suprové silniční kolo.
takže radost z ''horáků'' byla chvilková a kola stály za prd.

Jelikož nás od mala otec k cyklistice vedl, a neměli jsme ani auto, prakticky všechny výlety jsme praktikovali na kolech,jezdili jsme k babičce do vesnice, já za přítelem a byla jsem tomu ráda, že jsem alespoň dělala něco pro svě zdraví a kondici. Taky je fajn, že jsou zprovozňovány cyklostezky, a jsou i větši možnosti pro děti,teda spíše vymoženosti. Za nás ještě žádné přilby a chrániče nebyly, ani tak vymakané sedačky na kolo,ale ty naše stará sedátka byla moc fajn na druhou stranu.

 Stejně jako přívěsy za kolo pro děti, i když já bych nikdy dítě do takového vozítka nedala,abych to táhla jak káru za sebou a neměla díte pod kontrolou. Je to fajn a nenáročný sport ta cyklistika, nezatěžuje klouby a myslím, že je i teď hodně populární.

Nehodu jsem měla snad zatím jen jednu,ale to jsem jenom píchla přední kolo na silnici a jeden hodný pán mě sebral i s kolem a dovezl až k baráku.

A ještě jedna kuriózní příhoda. Jela jsem jednou z práce na kole,a za mnou najednou na hlavní policajti, taď začali blikat a zpomalovali a já podělaná strachy, co jsem provedla. Jeden na mě začal vykukovat,teda ten spokujezdec,kterého jsem od vidění znala a řekl,ať zastavím u nedalekého odpočívadla. A je to, říkám si, nesvítím. Tak jsem tam dojela, už čekali a řidič kousek poodešel.

Ten usměvavý policista se mě zeptal, zda bych někdy nešla na kafe a že to je všechno, co mi chtěli. Takže sranda pro ně a já vytřepaná strachy.

Kafe bylo a dodnes jsme pouze kamarádi.
posílám i foto dcery, která se velmi ráda na kole vozí.

dcera čtenářky Jarpejsky

Jarpejska
Text nebyl redakčně upraven


Já a kolo

  • Jezdíte ráda na kole,nebo cyklistiku nesnášíte?
  • Pozvěte nás na nějaký krásný cyklo výlet.
  • Napište příhodu, která se vám na kole, nebo s kolem stala.
  • Zauvažujte nad tím, zda je lepší jezdit do práce na kole, nebo autem…
  • A těch témat je velká přehršle, napište klidně na jiné…

Těším se vaše příspěvky. Jeden dnešní příspěvek odměním buď květinou, nebo něčím, co vám udělá radost.

Aby jste ji měla musíte však poslat sv§j příspěvek dnešnímu tématu na e-mail

redakce@zena-in.cz


Dnešní šifra:

31.3. 1/4/7/2/3

Více zde: Cyklistická hádanka

Reklama