Občas se o naší policii říká, že je na baterky. Následující víkend to však nebude pravda. Bezpečnost na silnicích ve Středočeském kraji budou hlídat policisté papíroví!

Dvě stovky skutečných a dvě stovky papírových policistů bude rozestavěno kolem silnic a na rizikových místech, především na příjezdu do Prahy.
„Chceme tím upozornit jednak na to, že nám dopravní policisté v kraji chybí, a také tím chceme trošku ošálit zejména rychle jedoucí řidiče, aby zpomalili a začali přemýšlet, jestli je to opravdový policista, či nikoli,“ řekl hejtman Středočeského kraje Petr Bendl pro Lidové noviny.

Na akci bylo vyčleněno zhruba 250 tisíc korun a policie si od ní slibuje snížení nehodovosti zejména v riskantním období, kdy se většina lidí vrací z prázdnin. Pro školáky pak připravila akci Zebra, v rámci níž dostanou správně přecházející děti malé dárečky.

Včera o změnách silničního zákona ZDE.

Budou papíroví policisté účinní? Co myslíte, kolik jich přijde za víkend „o život“? A kolik jich bude ukradeno? Vnímáte podobné akce jako užitečné, nebo jsou podle Vás plýtváním penězi?

Reklama