Novinářská kachna, říkáte si? Ne tak docela. Polibek Praze tak nazvala svou multimediální módní show návrhářka Jana Berg. Konala se ve velkém stylu v Jízdárně Pražského hradu a Jiří Paroubek s manželkou byli čestnými hosty.
Člověk by řekl, že kolem nich bude humbuk, ale opak byl pravdou. Seděli mezi obecenstvem kousek od mola a nebýt kamarádky, která mi dělala doprovod, ani bych si jich nevšimla.

Po přehlídce jsme si své zážitky šly rozebrat do nejbližší kavárny. A kdo tam nepřišel v zápětí po nás? Jiří Paroubek s manželkou Petrou. On v tmavém obleku, ona v čokoládově hnědých šatech s krémovou krajkovou aplikací. Jasný rukopis Jany Berg, pomyslela jsem si. Posadili se k vedlejšímu stolu.
„Jdi se ho zeptat, jak se mu líbila přehlídka," ponoukala mě kamarádka. A proč ne, jsem přece novinářka, maximálně odmítne. Osmělila jsem se, představila, zeptala se. Hlavu mi neutrhl, to bych asi nepsala tyto řádky :-), ale sdílný také dvakrát nebyl.
Líbila, ale to víte, já módě moc nerozumím." Obrátila jsem se na mladou paní Paroubkovou. Mohu hádat, kdo navrhl vaše šaty?" Usmála se, zjevně ji potěšilo, že mluví se znalcem, a potvrdila mou domněnku, že jsou od Jany Berg.
Náš rozhovor" skončil přesně včas, do kavárny vstoupili jejich přátelé a já se s poděkováním odporoučela. 
Tak to byla taková malá perlička z módní přehlídky na Hradě.Toto je pro ilustraci jeden z modelů z přehlídky.
V nejbližších dnech vám jich představím mnohem více ve své reportáži.

Reklama