Sexuologové mají pro vás nové informace. Víte, že polibkem si vlastně nacvičujete soulož? A víte, že lákavé rty u žen, jsou vlastně totéž, co pro opice krásný rudý zadek?

Moudrý muž se prý nedívá ženě nejprve na prsa, ale na rty. Jejich tvar i barva mu mohou prozradit jistý stupeň erotické a sexuální aktivity. Mnohé ženy proto používají vyzývavé rudé rty jako sexuální lákadlo.

Podobně jako třeba některé opice svůj červený zadek.

Jazyk a sliny nejsou bez významu

Pokud se vzájemně dotkneme špičkami jazyků, které jsou bohaté na nervová zakončení, dojde k intimnímu kontaktu, který představuje analogii koitu. Polibek proto není jen úvodem k pohlavnímu styku, tedy milostnou předehrou, ale také jeho symbolickým nácvikem.

V poslední době obohatil odbornou literaturu o líbání výzkum chuťových aspektů slin. Jejich prostřednictvím prý muž, světe, div se, podvědomě hodnotí plodnost své partnerky. V období plodnosti totiž obsahují více ženského hormonu estrogenu, a to prý změní jejich chuť.

I my ženy jsme prý ochutnavačky

Také muž předává ženě vlhkým polibkem hormony. Tentokrát se jedná o testosteron. Takový polibek, kterému se z neznámých důvodů říká francouzský, je tedy mužskou taktikou.

Malé množství testosteronu, které ženě předá, u ní může vyvolat vyšší sexuální žádostivost. Není prý divu, že si silnější pohlaví v takovýchto vášnivých polibcích libuje víc než to slabší. A platí to vždycky? :-)


Blondýnky stejně stále vedou

Navzdory všem vtipům dávají prý muži blondýnkám přednost. Blonďatá barva vlasů je totiž hormonálního původu a opět má co do činění s plodností. To se samozřejmě netýká blondýnek chemických. U nich bychom mohli považovat použití peroxidu za jakousi kamufláž a falešné lákadlo. ¨