Naše rty využíváme, abychom mluvily, jedly, smály se na lidi a mimo jiné i pro ten báječný zážitek z líbání. Jednoduše řečeno jsou naším každodenním nástrojem, o který bychom měly starostlivě pečovat.

Na našich rtech má vždy být úsměv pro každé dítě, kterému pomáháme, pro každého člověka, jemuž sloužíme nebo mu dáváme lék. Bylo by těžkou chybou podávat jen lék. Musíme dávat své srdce.
Matka Tereza

Rty jsou citlivý smyslový orgán, který velmi intenzivně vnímá dotyk, teplo a chlad. Na rozdíl od ostatních částí pokožky, nemají tukové žlázy. Jejich povrchová vrstva je velmi tenká a mnohem náchylnější na změnu počasí, poranění, UV záření a také na aktuální stav našeho organismu. Popraskání či pálení rtů často doprovází nedostatečný pitný režim. „Praskání rtů často zasahuje i do kontur,“ říká MUDr. Yvonne Bergerová z BcD Clinic a doplňuje: „bohužel pak ani při sebelepší péči nemusí dojít k úplné regeneraci a návratu do původního stavu. A tak při opakovaném vysychání a praskání rtů mohou jemné vrásky v oblasti kontur na pleti zůstat.“ Je tedy dobré těmto nechtěným problémům předcházet. Každodenní mazání rtů by mělo být stěžejním pilířem o jejich péči.

sd

Tip redakce: Před aplikací balzámů je dobré čas od času rty zbavit odumřelých buněk. K tomu nám poslouží peelingy navržené speciálně pro tuto část našeho těla. Pokud ale doma nic takového nemáte, můžete si jednoduše vyrobit domácí peeling. Stačí smíchat trochu medu a jemný cukr (jak na domácí peelingy si můžete přečíst ZDE). Směsí pak rty chvilku masírujte a následně opláchněte. Pak už aplikujte balzám na rty. Nyní jste připravená k tomu nejsladšímu polibku.

Tu nejlepší péči o vaše rty naleznete ve fotogalerii.

Čtěte také:

Reklama