Vařit jsem se musela naučit sama ,když jsem se vdala.Byla to moje blbost, protože maminka měla snahu něco mě naučit,ale mě to nezajímalo a taky jsem prohlašovala,že to nebudu potřebovat, protože já se vdávat nebudu..

Když jsem se vdala,tak jsem byla donucena.

Poradila mamka,starší kolegyně ze zaměstnání a kuchařské knihy.Něco se povedlo něco ne asi jako každé z nás.

Jsem vdaná 39 let, za tu dobu mám svoje osvědčené recepty,ale nebráním se novinkám,když mě něco zaujme, tak to zkusím. Ráda peču,ale spíše koláče, buchty,bábovky ,takové rychlovky na dorty nebo nějaké velké zdobení nemám talent ani nervy.

Napíši Vám jednu příhodu,která mě utkvěla v paměti.

Mému synovi tehdy byly asi tři- čtyři roky a já vařila k obědu hovězí polévku.Protože syn již měl hlad, tak jsem spěchala.V jednom hrnci  polévka a ve druhém jsem vařila nudle.Tak už je to hotovo ,ještě rychle přecedit nudle.Chytla jsem cedník a hrnec a místo vodu z nudlí jsem vylila do dřezu polévku.

Byla jsem na mrtvici,tak jsem klukovi narychlo udělala krupicovou kaši,ale on řval, že nechce kaši, že chce polévku s nudlemi.Zachránila mě sousedka,která u nás zrovna zazvonila.Přinesla talíř polévky,dnes už  nevím co to bylo za polévku,ale byly v ní nudle.

Je škoda, že v dnešní době hodně mladých lidí se stravuje v rychlých občerstveních .Já když vidím americké filmy a  vrcholem jejich kulinářského umění jsou špagety,tak toho se snad u nás nedočkáme.

Jsme přeci potomci Magdaleny Dobromily Rettigové. 

Dadma 

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Tenhle americký trend se u nás nikdy v takové míře nechytí, protože my prostě vařit umíme, a oni ne. Mám ve státech kamarádku a chodí k ní na víkendové obědy pomalu celá ulice. Chlapi ji tam mají díky tomu, že umí vařit a vaří, téměř za Bohyni. :-) Míša

Dnes jsme u našich kuchařských začátků, sádrových bábovek a polévkách litých přes nudle do dřezu. Máte i vy nějakou rozkošnou historku k tématu? Pište na redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama