Když se řekne pořádná polévka, tak se mi vybaví poctivý, silný masový vývar. Vedlejší už je, jestli je to vývar drůbeží, vepřový či hovězí. Nesmí v něm chybět kopec zeleniny, koření a samozřejmě maso. A i když zdejší pokročilé kuchařky asi ničím nepřekvapím, určitě se najde dost takových, které si podle dnešního receptu zkusí vývar připravit.

 

Základ každého dobrého vývaru
maso - na drůbeží vývar používám směs srdíček, jater, žaludků, přihodím nějaké kuřecí křidýlko, kosti. Na hovězí vývar přední s kostí nebo bez kosti, na vepřový kosti. K hovězímu a vepřovému zpravidla koupím ještě kus jater a často také jazyk. :-)
zelenina - mrkev, celer, petržel, cibule, česnek. Dvě cibule, mrkev - celer - petržel - zhruba ve stejném množství, asi 3-5 stroužků česneku.
koření - bobkový list, celý černý pepř, nové koření, jalovec. Vše po pár kuličkách, asi 2-3 bobkové listy.
bylinky - nejčastěji přidávám petrželovou nať, občas i libeček, mám-li po ruce.
sůl - podle chuti, raději méně a později polévku dosolím.
co dům dá - pórek, jarní cibulka (stačí zelené části), trochu oleje nebo sádla.

Maso si očistíme a důkladně omyjeme. Stejně tak zeleninu, kterou neloupeme a pouze nakrájíme na kousky (kolečka, špalíčky). Jednu cibuli oloupeme, pokrájíme na silná kolečka, a druhou cibuli neloupeme a pouze překrojíme na poloviny či čtvrtiny.
Ve velkém hrnci rozehřejeme olej nebo sádlo, na kterém zprudka osmažíme maso a cibuli pokrájenou na kolečka. Přihodíme zeleninu, ještě asi minutu společně opékáme a zalijeme vodou.
Do vody přihodíme také rozkrojenou neoloupanou cibuli, koření, osolíme.
Přivedeme k varu a necháme asi 2-3 hodiny zvolna vařit. Asi dvacet minut před koncem varu přihodíme ještě čerstvé bylinky.

Hotovou polévku přecedíme a maso i zeleninu samozřejmě použijeme jako vložku do polévky. Zeleninu můžeme namačkat vidličkou, maso pokrájet a „jen tak" vhodit do polévky. Máte-li mezi masem vařená játra, můžete připravit knedlíčky, jaké jsem naposledy do polévky dělala já.

 

Játrové knedlíčky
vařená játra z polévky
trocha zeleniny z polévky
1 vejce
koření podle chuti (nejlépe nějaké italské)
sýr (nastrouhaný na velice jemno)
strouhanka

Játra vyndáme z hotové polévky a rozmačkáme vidličkou či rozmixujeme. Přidáme vejce, trošku rozmačkané zeleniny (stačí mrkev), koření, případně i sůl. Nastrouhaného sýra podle chuti a strouhanku na zahuštění. Z hmoty tvoříme koule, které dáme vařit do polévky, asi 5 minut.

A když chcete být úplně nejlepší, připravte do polévky také domácí nudle. Není to žádná velká věda. Potřebujete jen...
2 vejce
250 g hrubé mouky
trochu vody

Na vál si vysypejte mouku, doprostřed klepněte dvě vejce a umačkejte tuhé těsto. Chcete-li si ušetřit práci, hoďte suroviny do robota, a ten vám za malou chvíli udělá stejnou službu. Pokud se vám bude zdát těsto nekompaktní, přidejte trošičku vody. Ale opravdu jen trošičku. Aby jste potom naopak nemuseli zase přidávat mouku. :-)
Z dobře prohněteného těsta vyválejte velice tenký plát (bude jich asi více, spíše dva nebo tři), který nechejte asi půl hodiny „osychat". Poté těsto rozkrájejte na proužky široké asi 4-6 cm, ty naskládejte na sebe a nožem krájejte nudle. Tenké nebo tlusté, jak se vám chce. Já jsem pro děti do polévky vykrajovala třeba srdíčka a hvězdičky.
Nakrájené nudle vhoďte do polévky a vařte asi pět minut. Ty, které ihned nespotřebujete, nechejte do druhého dne proschnout na válu a můžete je skladovat do další výtečné polévky.

Máte nějaké vlastní vychytávky na přípravu poctivého vývaru?
Jaké vložky dáváte do polévky?
Připravujete domácí nudle?

 

Reklama