Hugo

Hladkosrstý foxteriér Hugo žije ve Světlé pod Ještědem se dvěma dalšími psíky - hladkosrstým foxteriérem Bubu a nalezencem Rudinkou. Jeho majitelé, manželé Beranovi, mají paraglidingovou školu a Hugo jim jejich podnikání značně komplikuje. Snaží se totiž jejich klienty na padácích při startu ulovit a zakousnout, při přistání už se spokojí jen s tím, že je otravuje a štěká. Jak vyřeší odbornice na problémové chování zvířat Hanka Žertová tento problém? Její rady, postup i výsledky Hugovy převýchovy uvidíte ve čtvrtém dílu pořadu pro milovníky zvířat Polepšovna mazlíčků, který vysílá televize Nova v sobotu 26. září 2009 od 17.15 hodin.

Pod touto novinkou můžete pokládat otázky paní doktorce, anebo je posílat na e-mail:jakub.koci@zena-in.cz. My je Hance Žertové předáme a uveřejníme v samostatném článku.

Více o Polepšovně mazlíčků

Hanka ŽertováKaždý díl seriálu zachycuje tři týdny života, během nichž zvěrolékařka Hana Žertová, přední odbornice na problémové chování psů a koček, naučí chovatele porozumět řeči zvířat a pomůže mu disharmonický vztah s jeho mazlíčkem napravit. V Polepšovně mazlíčků se v první řadě polepšují páníčkové. „Největší radost mám, když řeším případy týraných či opuštěných zvířat s deformovaným chováním, kterých se ujali dobří lidé, a společně se nám daří po krůčcích učit je „normálně“ žít, hrát si, vychutnávat si dosud nepoznané pohodlí a vlídné zacházení a oplácet je příchylností a snahou se zavděčit,“ říká doktorka Žertová.

Souhlasíte s radami paní doktorky Žertové? Jaký je váš názor na tento díl?