Polepšovna

Irský pšeničný teriér Ernie žije s mladším párem a dvěma kočkami v panelákovém bytě v Berouně. Velice aktivní pes, kterému je teprve půldruhého roku, tráví většinu dne sám doma, pohodlní majitelé si životním stylem s pracovitým a velmi živým zvířetem příliš nesedí. Doma se Ernie pravidelně pomočuje, venku napadá ostatní psy a pere se s nimi, běžné procházky po sídlišti se mění v malé drama. Ovládají majitelé svého miláčka opravdu tak, jak se domnívají? Dokáží změnit svůj pohodlný životní styl a dát mu vše, co potřebuje? Jak vyřeší odbornice na problémové chování zvířat Hanka Žertová tento problém? Její rady, postup i výsledky Ernieho převýchovy uvidíte v pátém dílu pořadu pro milovníky zvířat Polepšovna mazlíčků, který vysílá televize Nova v sobotu 3. října 2009 od 17.15 hodin.

Pod touto novinkou můžete pokládat otázky paní doktorce, anebo je posílat na e-mail:jakub.koci@zena-in.cz. My je Hance Žertové předáme a uveřejníme v samostatném článku.

Více o Polepšovně mazlíčků

Hanka ŽertováKaždý díl seriálu zachycuje tři týdny života, během nichž zvěrolékařka Hana Žertová, přední odbornice na problémové chování psů a koček, naučí chovatele porozumět řeči zvířat a pomůže mu disharmonický vztah s jeho mazlíčkem napravit. V Polepšovně mazlíčků se v první řadě polepšují páníčkové. „Největší radost mám, když řeším případy týraných či opuštěných zvířat s deformovaným chováním, kterých se ujali dobří lidé, a společně se nám daří po krůčcích učit je „normálně“ žít, hrát si, vychutnávat si dosud nepoznané pohodlí a vlídné zacházení a oplácet je příchylností a snahou se zavděčit,“ říká doktorka Žertová.

Jaký je váš názor na tento díl?