Polepšovna

Dvouletá brazilská fila žije s majiteli v malém bytě 2+1 v pražských Letňanech. Mladší manželé si Akima původně pořídili jako hlídače k domku, stavba se však zastavila a pes je nucen obývat poměrně malý prostor panelákového bytu. Je agresivní vůči ostatním psům a částečně i lidem. Majitelé s ním nemohou chodit na běžné procházky, ale musí vyhledávat odlehlé lokality. Mají problém udržet silné zvíře i na vodítku. Povely Akim sice zvládá, ale většinou na ně nehodlá reagovat. Pánovi Akim do jisté míry vyhovuje - velký pes mu zvyšuje sebevědomí. Majitelka neudrží psa vůbec, navíc během těhotenství je pro ni každá procházka s ním potenciálně nebezpečná. Dokážou majitelé psa pod vedením odbornice na problémové chování zvířat Hanky Žertové ovládat tak, aby někomu neublížil? Jsou schopni dostat ho pod plnou kontrolu, i vzhledem k očekávanému miminku? Bude paní schopna chodit na procházku s kočárkem i s Akimem?

Příběh Akima a postup jeho nápravy můžete vidět v sedmém dílu pořadu Polepšovna mazlíčků, který vysílá televize Nova v sobotu 17. října 2009 od 17.15 hodin.

Více o seriálu

Hanka ŽertováKaždý díl seriálu zachycuje tři týdny života, během nichž zvěrolékařka Hana Žertová, přední odbornice na problémové chování psů a koček, naučí chovatele porozumět řeči zvířat a pomůže mu disharmonický vztah s jeho mazlíčkem napravit. V Polepšovně mazlíčků se v první řadě polepšují páníčkové. „Největší radost mám, když řeším případy týraných či opuštěných zvířat s deformovaným chováním, kterých se ujali dobří lidé, a společně se nám daří po krůčcích učit je „normálně“ žít, hrát si, vychutnávat si dosud nepoznané pohodlí a vlídné zacházení a oplácet je příchylností a snahou se zavděčit,“ říká doktorka Žertová.

  • Utekl vám některý díl? Přehrajte si ho na internetových stránkách seriálu: www.mazlicci.nova.cz

Hanka Žertová v magazínu Žena-in.cz

Máte nějaké otázky na Hanku Žertovou? Můžete nám je napsat do diskuze pod touto novinkou, anebo na mail: jakub.koci@zena-in.cz. My je paní doktorce položíme a uvedeme jako samostatný článek (například dnes ve vydání: V sedmi letech už psa nevychováte).

Reklama