Polepšovna mazlíčků Hana Žertová

První díl reality show s problémovými domácími zvířaty a jejich majiteli Polepšovna mazlíčků uvádí televize Nova v sobotu 5. září 2009 od 17.15 hodin. Nový pořad otvírá prostor k řešení narušených vztahů lidí a zvířat. Nejde jen o zachycení problémového chování, ale také o poznání životního příběhu majitelů zvířete, jejich motivace, snahy a chyb, kterých se dopouštějí. Poprvé se na českých obrazovkách dostává v tak velkém rozsahu ke slovu odbornice na etologii (věda o chování živočichů).

My vždy uveřejníme novinku o následujícím dílu, pod kterou můžete diskutovat a pokládat doktorce Žertové otázky týkající se tématu. Pět otázek vybereme a paní doktorka je zodpoví - její odpovědi uvedeme vždy v samostatném článku!

Více o seriálu

Každý díl seriálu zachycuje tři týdny života, během nichž MVDr. Hana Žertová, přední odbornice na problémové chování psů a koček, naučí chovatele porozumět řeči zvířat a pomůže mu disharmonický vztah s jeho mazlíčkem napravit. V Polepšovně mazlíčků se v první řadě polepšují páníčkové. „Největší radost mám, když řeším případy týraných či opuštěných zvířat s deformovaným chováním, kterých se ujali dobří lidé, a společně se nám daří po krůčcích učit je „normálně“žít, hrát si, vychutnávat si dosud nepoznané pohodlí a vlídné zacházení a oplácet je příchylností a snahou se zavděčit,“ říká droktorka Žertová.

Polepšovna mzlíčků - Albert

1. epizoda - Albert

Dvouletá argentinská doga Albert žije v Třemošné u Plzně. Jeho majitel, dvacetiletý Vojta, pracuje jako kuchař a jeho koníčkem jsou automobily. „Chtěl jsem mít velkého psa, ten aspoň něco uchrání. Tady se běžně vykrádají auta,“ vysvětluje, proč si vybral právě tuto rasu. Jeho matka má čtyři kočky, babička zase ročního voříška Míšu. Albert si v domě i na zahradě dělá, co se mu zlíbí, neposlouchá, nedávno dokonce zakousl jednu z koček. Majitelé chtějí s odbornou pomocí řešit Albertovu výchovu. Především zlepšit poslušnost a omezit sílící dominanci.

Polepšovna mazlíčků od 5. září každou sobotu v 17.15 na TV Nova a v diskuzi pod tímto článkem se ptejte Hany Žertové!

Reklama