Předem svého příběhu oznamuji, že již nejsem věku pubertálního jedince, ale některé zlobivosti mi z tohoto věku zřejmě zůstaly. Je mi 30, ale rozhodně se tak necítím, ani často nechovám. Zvláště když mě chytne moje „zlobivá“.

Je to už nějaký čas, co jsem se seznámila se svým současným přítelem, jak jinak než na inzerát, a protože jsme se mimo jiné shodli na tom, že bychom rádi pravidelně a často chodili do divadla, při jedné z prvních schůzek jsme zamířili právě do jednoho pražského divadla. Dnes již nevím, jaký to by „kus“, ale rozhodně něco veselého. Asi jako každý se snaží před novým, potenciálním partnerem chovat co nejlépe a nejdůstojněji. No, tedy jak kdo.

Představení se nám moc líbilo, a protože jsme si chtěli postřehy ještě povyprávět, zamířili jsme na skleničku do vinárničky. Večer se krásně vydařil. Byl čas na cestu domů. Jdeme tou pražskou ulicí, já veselá a smějící se. Proti nám šli dva muži, zhruba okolo čtyřiceti let. Skoro spolu nekonverzovali a tvářili se velmi zasmušile. Svému partnerovi jsem říkala:“ Podívej, jak ten pán je smutný, já ho rozveselím, jo?“ Na otázku, jak to chci udělat, jsem odpověděla, že bych ho třeba mohla polechtat. Následovalo jeho „to snad ne“ a moje „klidně“.  Po tom, co vyřkl: „a že ne………..“ byl k činu jenom krůček.

Dvojici jsem zastavila, hezky se na pána podívala a má ústa vypouštěla větu: „Dobrý večer, pane, vy jste takový smutný, můžu vás polechtat na bříšku? Třeba budete veselejší.“ Vykulil oči a otevřel pusu. Jeho kolega mi za něj odpověděl, že mi nerozumí, že je cizinec. Reagovala jsem povelem: „Tak mu to přeložte.“ Teď zase vykulil oči tlumočník, ale doslova mou nabídku přeložil. Objekt mého zájmu vykasal svetr a já jsem mohla svůj záměr, rychlým pohybem prstů -  tedy bidi bidi těsně nad pupíkem  spáchat.

A mělo to účinek. Věřte nebo ne, začal se smát.

Jsem slušně vychovaná, svou omezenou angličtinou jsem poděkovala a odkráčela. Na rohu jsem se ještě otočila, oba stáli uprostřed chodníku, otočeni za mnou, prohýbající se smíchy.

To je jen jedna z těch drobnějších mých zbrklostí.

S odstupem času mi přítel řekl, že tato odvaha ho na mně velmi upoutala, imponovalo mu moje bezprostřední jednání, prý mínil, že ve vztahu se mnou nebude nuda a šeď.

Kdyby se k našemu soužití tady mohl vyjádřit, uvést některé moje „akce“, tak žádná z vás nebudete už celý den pracovat.

Jsme spolu více než čtyři velmi spokojené roky. 

Přeji všem příjemný den. 

Ifka


Škoda, že jsem nešel zasmušilý proti tobě já :-)

Jinak i ty máš opravdu velkou šanci vyhrát romantické knihy:

 

Jsem do tebe blázen - Jennifer Crusie (Začnete-li číst knihy Jennifer Crusie, dopadnete jako její hrdinové: Zamilujete se.)

Nejkrásnější růže - Nora Roberts, Jill Gregory, Ruth Ryan Langan, Marianne Willman (Legendy, kouzla, stateční rytíři a krásné panny, ale hlavně a především láska. Čtveřice nových příběhů od autorek romantické povídkové knížky Byl jednou jeden Hrad )

Kouzla milují žár mého těla - J. D. Robb, Susan Krinald, Maggie Shayne, Laurel K. Hamilton (Čtyři zcela nové, okouzlující příběhy od uznávaných autorek amerických bestsellerů)

A za co je můžete získat? Za své příběhy, za své zajímavé žádosti o radu, za vtípky a fotky s duší a příběhem z vašeho fotoaparátu. Dnes nemáme žádné konkrétní téma, dnes můžete posílat cokoliv.

redakce@zena-in.cz

 

Reklama