shutterstock-263236763.jpgFoto: Shutterstock

O novém snímku, který patří na streamovací službě Netflix momentálně k nejsledovanějším, se hovoří jako o další verzi Padesáti odstínů šedi. Překvapující ovšem je, že za ním stojí jinak poměrně konzervativní Poláci. Sexuálními scénami se to jen hemží a jejich cílem pravděpodobně je odvést divákovu pozornost od primitivního děje, scénáře i dialogů. Ani jedno nemá s reálným životem nic společného a nedovedeme si představit, že by se, byť jen část příběhu, skutečně mohla odehrát.

Film 365 dní byl natočený podle knihy autorky Blanky Lipinské. Ganster Massimo Torricelli v rámci děje zahlédne na pláži krásnou Lauru Biel, do které se na první pohled zamiluje. Následně stráví několik let jejím hledáním, a když ji konečně najde, místo toho, aby se jí dvořil, rovnou ji unese. Drží ji ve svém luxusním sídle s tím, že Laura má jeden rok na to, aby se do něj zamilovala.

Celý rok ale hlavní hrdinka nakonec ani nepotřebuje. Autoritářskému muži sice nejprve vzdoruje, ale záhy si s ním užívá divoký sex nejen v kajutě jeho luxusní jachty, ale i přímo na palubě. Na začátku jsou sice stopy po ženské emancipaci, ale v průběhu se zcela vytratí a Laura se nechává zahrnovat luxusem a příkazy ze strany Massima.

Nebýt nesmírně realistických sexuálních scén, snímek by pravděpodobně prošel bez povšimnutí. Díky nim se ovšem stal velkým lákadlem Netflixu, a to i přesto, že ho většina lidí vůbec nedokouká do konce. Scény jsou natočené tak, že to vypadá, že stoprocentně musí něco vykouknout. Ovšem díky skvělé práci režiséra a střihačů se to ani v jednom záběru doopravdy nestane. Takže nejde o klasické porno. 

Co kromě toho z celého filmu stojí za povšimnutí, je konec, který se nenese ve stylu romantických slaďáren, ale alespoň trochu překvapí. Je ovšem otevřený a v plánu je tedy i další díl. 

Reklama