Čtenářka Monkee na kole jezdila často po chodnících, protože se bojí velkých a rychlých aut. A málem se jí to nevyplatilo. Děkuji Vám monkee za příspěvek.

Přeju hezký den včetně hezkého odpoledne, ať v sedle kola nebo u hokeje před TV obrazovkou.
Kolo. Kolo! Kupte mi kolo. Moje vroucné dětské přání... Začínala jsem „na štangli“ u bráchy a taky u strýce, se kterým jsem se takto přepravovala koupat na Ameriku.
Svého vlastního kola jsem se dočkala ve 13, předtím mi ho naši nechtěli dovolit kvůli zdravotním problémům.
A teď proč píšu... Už jste na kole dostali pokutu? Já ne, ale co mě to stálo úsilí, tomu strážníkovi ji vymluvit :-)

Jezdila jsem na kole, samozřejmě, i na brigády. A v mladické nerozvážnosti jsem volila ty nejpohodlnější trasy. Jeden úsek cesty vedl frekventovanou částí metropole Hané, auta jezdila dost často a dost rychle. Takže nejlepší volba byla použít chodník. Dvakrát, třikrát...

A pak se to stalo. Při kraji cesty přibrzdilo auto a byla jsem haltována příslušníkem, tehdy ještě VB. Slečno řidičko, víte, jakého jste se dopustila přestupku? No, věděla jsem. Pomalu vytahoval bloček, tak jsem zapnula všechen um a vychrlila na něj tolik argumentů, proč mi pokutu dát nesmí, že se nakonec opravdu slitoval.

Jen jsem mu musela slíbit, že i když se těch „velkých a rychlých aut“ bojím, přece jen budu jezdit po silnici a chodník nechám chodcům. Přiznávám, i teď ten slib občas „ožulím“, ale jen tam, kde si to můžu dovolit.
Takže ať to ti naši hokejisti neprojedou, já se v každém případě hned po zápasu projedu na kole.
Sportu zdar, kolu zvlášť!
monkee
P.S. Kytici už jsem od Ženy-in dostala, tu nemusím. Ale podařilo se mi zapomenout někde (při odpočinku) cyklistické rukavice, tak ty by mi fakt přišly vhod.:-)


Končí téma : Já a kolo

Jeden dnešní příspěvek odměním kolem 16. hodiny květinou...

Reklama