Láska se jí prý v životě vyhýbala. A když přeci jen přišla, po pár týdnech, v lepším případě měsících, se zase odporoučela. Krize střídala krizi a vás, pokud byste její příběh sledovali, by mohla napadnout otázka: proč jde o stále stejný scénář?

fi.jpg
Foto: Shutterstock

„Nejspíš si vybírám pořád stejný typ. Mám slabost pro vysoké muže s vousy, přestože jsem sama moc vysoko nenarostla. Cítím se s nimi v bezpečí,“ říká na úvod. „Jenomže stejný muž a stejný příběh“, povzdechne si. „Až teď je to jiné. Ale neříkám, že lepší,“ dodává. Po mnoha letech nejrůznějších známostí se stále stejným koncem se objevil Richard.

Jako obvykle, seznámila se s ním Jana na jedné ze sociálních sítí. Začali si „lajkovat“ příspěvky, později i opatrně psát. Společných témat bylo hodně a Janě opět svitla naděje. První setkání proběhlo jako v nereálném romantickém filmu a také následující dny se jevily jako ten nejkrásnější sen. Jana ale po pár týdnech znejistěla.

Čtěte také Opustil ji, ale ani po letech prý láska nevyprchala. Vdané Haně nadbíhá její první láska

„Cítila jsem, že se něco změnilo. Jsem možná trochu víc senzitivní, ale jsou věci, které postě nějak vím.“ Odmlky v komunikaci byly čím dál delší a Janě to celé začínalo být divné. Úzkost kolem žaludku se o slovo hlásila stále častěji a ona si připadala jako na horské dráze. Pořád byly dny, ve kterých bylo vše zalité sluncem, přesto se Richard tu a tam choval přinejmenším zvláštně. „Nevěděla jsem, na čem jsem. Ale když jsem si jedno odpoledne chtěla o všem promluvit, tiše mi přiznal, že mě miluje. Cítila jsem se šťastná, zároveň ale divně ostražitá. A jako vždy se ukázalo, že mé napětí má reálný základ,“ vzpomíná smutně Jana.

Pár dnů po vyznání lásky přišla Janě textová zpráva s bolestným sdělením. Richard jí napsal, že se k němu vrátila jeho bývalá partnerka a on teď bude s ní. Janě se zhroutil svět, přestože na to celé byla vlastně někde uvnitř připravená. Nejedla, nespala, trápila se. Už po týdnu se ale Richard ozval znovu s tím, že Janu potřebuje nutně vidět. „Bylo to šílené. Volal mi, že mu chybím, a přestože je s jinou ženou, chce se scházet i se mnou.“

Jana nad celou situací hodně přemýšlela, a i když by dřív udělala tlustou čáru, tentokrát dostala chuť bojovat. „Nechci se Ríši vzdát. Kdyby mu na mně nezáleželo, už by se neozval. Kdyby byl šťastný s tou druhou, nevolal by mi a nechtěl se sejít. Dokonce mě pozval i na hory…,“ hodnotí stav věcí.  „A bylo nám spolu vždycky tak hezky, že to zkrátka potřebuju zkusit. Musím! Nedám ruce pryč, neodejdu. Pokusím se být lepší než ta druhá a Richarda si definitivně získat. On mi za to stojí a já mám výhodu, že o té druhé vím,“ říká rozhodně.


 

Reklama