shutterstock-2126738270.jpg

Stejná velikost podprsenky po celý život

Mnoho žen si myslí, že velikost jejich podprsenky zůstává celé roky stejná. Není to ale pravda. Nejen, že vám jiná velikost může sedět v průběhu let, ale i každý měsíc. Například, pokud máte menstruaci nebo jste třeba zrovna zhubli či přibrali. I pár kilo může velikost vaší podprsenky změnit.

Od každé značky stejná velikost

U každé značky oblečení bude velikost vaší podprsenky jiná. Zatímco jednou máte 70C, u jiné můžete mít 75D a podobně. Je to podobné jako když si koupíte v Jižní Koreji velikost M, která bude jako v Česku XS, a v Německu zase koupíte S, které bude jako v Česku L. Každý výrobce má velikosti trochu jiné i co se týče podprsenek. Jedna zkrátka není jako druhá. Může se tedy stát, že budete mít v šuplíku mnoho podprsenek různých velikostí.

Nejlepší je zajít, pokud možno, do kamenné prodejny a nechat se odborně změřit, aby vám podprsenka co nejlépe seděla. I když se můžete změřit sami doma, je vždycky lepší, když to udělá profesionál.

blobid0.jpg

Nepochopení, jak fungují velikost podprsenek

Mnoho žen si myslí, že velikosti košíčků a pásku jsou na sobě nezávislé, ale to není pravda. Objem a velikost pásku fungují ve spojení s velikostí košíčků, nikoli nezávisle na sobě.

Příliš velký obvod

Často se stává, že si ženy nakonec vyberou příliš velký obvod podprsenky, protože si myslí, že jsou větší, než jsou. Pruh však tvoří 90 % podpory podprsenky, takže opravdu musí těsně a správně sedět. Měli byste být schopni dát mezi tělo a zapnutou podprsenku na zádech pouze dva prsty, nikdy ne víc. Pás musí také jít vodorovně přes záda a nesunout se nahoru. Jde o zákon gravitace. Pokud se vzadu bude posunovat nahoru, vepředu budou prsa padat dolů. A to je přesně opak toho, co chceme.

Neutahování ramínek podprsenky

Jednou z možností, jak zařídíme, aby podprsenka lépe seděla, je utažení ramínek do správné velikosti. Tu nastavíme nejlépe tak, že se v podprsence ohnete, aby se všechna prsní tkáň přesunula do košíčku, s potom se postavte a upravte ramínka tak, aby co nejlépe seděla.

trtetw.jpg
1. Intimissimi, 1 149 Kč / 2. Lindex, 899 Kč / 3. Pieces, ZOOT, 599 Kč / 4. hunkemöller, About You, 829 Kč / 5. Tchibo, 349 Kč / 6. Tezenis, 499 Kč
Foto: Se souhlasem Intimissimi, Lindex, Pieces, Abou YOu, Tchibo, Tezenis

Zdroje: Autorka článku, YouTube/Gma Inc, BraStop, GoodHousekeeping, NewBeauty

Reklama