Y2K.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Trendy nultých let se vrátily už před nějakou dobou, nyní s sebou ale přinášejí mnohem více než jen džíny s nízkým pasem a bolerka.

Y2K

Módním stylem, jež tuto dobu charakterizoval, byl mimo jiné Y2K. Původně se vůbec nejednalo o označení související s módou. Y2K (z angl. Year 2000 problem) bylo označení pro softwarovou chybu, kterou programátoři udělali kolem roku 2000. Nyní se používá jako označení pro módní styl, který byl právě na přelomu tisíciletí populární.

Kromě již zmíněných bokových džínů se vyznačoval také psychedelickými printy, infantilními obrázky, minisukněmi, háčkovanými crop topy či typickými slunečními brýlemi. Oblíbeným doplňkem na krk byl samozřejmě choker. Co se týče kalhot, populární byly snad všechny druhy kromě těch upnutých. Rovné, se zvony, volné či mom jeans, na výběr bylo skutečně z velké řádky džínů. Odvážlivci mohou dokonce sáhnout po kalhotách z hadí kůže po vzoru Christiny Aguilery. Oblíbeným doplňkem širokých kalhot se sníženým pasem byl řetízek, který se nosil kolem odhaleného pasu.
Milovníci pohodlí ocení zejména monochromatické teplákové soupravy, které na přelomu tisíciletí hrdě nosila například Paris Hilton. Dalšími věrnými vyznavačkami tohoto stylu byly například Hilary Duff, Jennifer Lopez nebo Britney Spears. 

Co na nohy?

Radost budou mít také fanoušci sandálů na klínu. Ty se totiž také tento rok vrátí na scénu, ale ve své vylepšené podobě. Korek totiž nahradí kůže a objeví se také kožené žabky s klínem. Pokud vás baví spíše elegantnější obuv, rozhodně neuděláte chybu, když si nazujete páskové sandálky na podpatku. Pastelové barvy, peříčka, kamínky – to vše je dovoleno.

A na hlavu?

Svůj outfit z roku 2000 můžete završit síťovanou kšiltovkou nebo roztomilými sponkami do vlasů. Nemusíte se bát, že budete vypadat hloupě. Čím infantilnější, tím lepší.

Zdroj info: cccbrunettefromwallstreetellenovinkywhowhatwear, instagram@2000slegendary