Je pro vás malování či tapetování bytu noční můrou? Přiznám se, že pro mě, jak kdy... jednou se dokonce stalo, že jsem se přímo na vymalování těšila (!!!), ale bylo to opravdu jen jednou.

 

Moje známá řeší situaci, kdy už stěny jejího bytu skutečně zoufale volají o vymalování, jedině specializovanou firmou.

„Nechápu, jak se někdo může s tapetováním nebo vymalováním pachtit sám. To bych asi zešílela! Pokaždé si objednám firmu, se kterou mám dobrý zkušenosti, a nemusím si s ničím lámat hlavu....“

 

Pochopitelně je věcí každého z nás, jak se s malováním vypořádá.

Manžel, otec, tchán, firma.... na tuto práci se dá použít kde kdo.

Třeba i děti.

 

Pokud se rozhodnete pro poslední možnost, věřte, že ve většině případů budou caparti štěstím bez sebe.

Otázkou je, jak to nervově zvládnete vy ;o)

 

Obývák, kuchyň, ložnici – tyto místnosti bych dětem raději nesvěřovala. Riskovala bych to jen v případě, že vám z vašeho broučka roste umělecký malíř.

 

Ovšem takový dětský pokoj, tam už to možná za riziko stojí....

Když jsme s manželem koupili malý baráček, v závalu jakéhosi podivného rozpoložení jsem nakoupila barevné křídy, přinesla je do dětského pokoje a řekla: Jednu stěnu si vyzdobte, jak chcete.

Kluci nejenže nadšením skákali jak hopíci, ale na dlouhé, slastné tři dny se proměnili v andílky.

 

Nevěděli jsme o nich, neslyšeli. Byli zavření ve svém pokoji a jejich fantazie neznala konce.

 

Když své dílo dokončili, stěna hrála všemi barvami a víte co? Nevypadalo to hrozivě. Naopak. Působilo to na první pohled mile a bylo vidět, že si kluci dali skutečnou práci.

 

Druhá možnost je pro děti stejně zábavná, ale pro vás maminky daleko bezpečnější.

„Než se rozhoupu k tapetování, je to skutečná věčnost,“ říká paní Helena a ukazuje mi krásné tapety, které nejsou starší než jeden měsíc. „Ale když už se rozhodnu, tak do toho jdu stůj co stůj, hlava nehlava.

Když jsem naposledy udělala takovéto rozhodnutí a nakoupila tapety, skolila mě chřipka. To víte, že mě to naštvalo! Říkala jsem si, že přeci kvůli kašli a rýmě nebudu odkládat tapetování bůh ví na kdy.

Byl čtvrtek a já měla plán akce na sobotu. Stihnu se do té doby z toho dostat? Uvažovala jsem a přesvědčovala samu sebe, že pokud zalezu do postele a vypotím se, tak budu v sobotu jako rybička.

 

Ale znáte to s malými dětmi. Chvíli vás nenechají v klidu, takže má představa o vypocení byla téměř nemožná...

Do chvíle, než jsem dostala ten báječný nápad!

Nanosila jsem do obýváku pastelky, fixy a ukázala na stěny: "Tak, holky, a malujte si po stěnách, jak je vám libo," řekla jsem dcerkám a zavrtala se do postele.

 

Holčiny si vyhrály až do soboty, já se z chřipky dostala téměř úplně a v sobotu? Pokreslené tapety se strhaly a nalepily ty nové.

 

A až budu příště tapetovat, opět dcerám tuto zábavu dopřeji. Už jen z toho důvodu, že já si budu užívat dny klidu, ticha a pohody. :-)“

 

A co vy, maminky, nechaly jste někdy své andílky „malovat“? A pokud ne, půjdete do toho?

Risknete to?

 

Pokud ano, přeji vašim dětem krásnou zábavu a věřte, že se vám nakonec jejich dílko bude určitě líbit ;o)