Před 20 lety jsem se vrátila z třítýdenní dovolené na Kubě. Nádherný ostrov jsme procestovali téměř celý.

Lidé byli fantastičtí, moře kouzelné, zážitků milion. Ale ty největší mě čekaly až doma v Praze.

Kromě zážitků jsem si přivezla i spoustu zavazadel, spíše igelitek plných drobných dárků a exotického ovoce.

Po návratu na letišti na mě čekali známí, každému jsem přidělila tašku a společně jsme odjeli autobusem ČSA do terminálu v centru města.

Doma jsem chtěla předat dárky. Po vybalení všech zavazadel, mi chyběly drobné, keramické vázičky. Utěšovala jsem se, že až znovu hromadu věcí pořádně prohrabu, tak je najdu. Zmožena časovým posunem jsem se šla oživit do koupelny. Za chvíli pro mě přišla vyděšená maminka, s tím, že mě hledá nějaký chlap.

Nedůvěřivě jsem otevřela dveře. Pán nevypadal nebezpečně, ale jeho otázka, zda jsem přijela z Kuby, mě trochu rozhodila.

Další otázkou, zda mi něco nechybí, mě dorazil úplně. Po pravdě jsem přiznala, že mi chybí malé vázičky. Ale to pánovi nestačilo. Nechápavě jsem na něj koukala, až mě vysvobodil. "A co takhle doklady, ty máte?" zeptal se s úsměvem. Vysvětlení bylo prosté. V letištním autobuse jsem ztratila tašku s doklady, aniž bych to postřehla.

 

Řidič vysypané věci našel a podle dokladů zjistil moji adresu. Teď nastává zázrak. Ten hodný pán změnil trasu autobusu a místo na letiště mi věci přivezl až domů.

 

Kromě pasu, roční tramvajenky, cestovních zápisků jsem tam měla i pár uškudlených a vyvekslovaných dolarů.

 

Dodnes, i když už je to 20 let, na tuto příhodu vzpomínám a ještě jednou moc děkuji neznámému řidiči. Tolik můj hřejivý zážitek z Kuby.

 

Tenkrát ještě digitály nebyly, tak jsem zkusila foto naskenovat. Nevím, jestli to k něčemu bude, ale já jsem se dnes díky Vašemu tématu vrátila do krásné doby bezstarostného mládí a užívání si.

 

1) Já a kubánská mládež

2) východ slunce - foceno starým zenit

 

3) pro zajímavost - kubánský hrbitov

4) hrbitovní kvítí

 

 

 

Ješte pár fotovpomínek

1, 2, - šílené skoky kubánské mládeže


 

3) Já na terase hotelu, kde se točil jeden příběh Majora Zemana, alespoň nám to tvrdili

 

4) kubánský život

 

 

Hezký den přeje Handa

 


Děkujeme, Hando, za příběh i kupu starých fotek a za tu práci, kterou jste si s tím dala, vám posíláme dárek. Také pilulky proti únavě Pharmaton Activit, ale i kazetu Co láska si žádá s písněmi českých zpěvaček.

 

Na Kubě jsem nebyl, ale kousek vedle v Dominikánské republice ano, a mohu potvrdit, že to je ráj na zemi. A když to máte all inclusive, je to ráj ještě o kousek větší :)

 

Dnes si píšeme své cestovatelské příhody (až na podobné výjimky, jakou je příspěvek Handy) z letošního léta.

Melancholicky se vracíme do doby, kdy nám bylo teplo a nosili jsme kraťasy a sukně.

 

Ty nejhezčí a nejzajímavější příspěvky odměníme.

 

Proto neváhejte a fotky i příběhy posílejte na

 

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama