Jak se vám daří? Pokud jste se zapojila do shazování váhy s přílohou Hubněte se Žena-in.cz, už byste měla vidět první výsledky. Ne snad v podobě spousty kil, o která jste lehčí, protože je na to ještě brzy, ale není vám třeba už volnější sukně či kalhoty? Pokud ano, jste na nejlepší cestě za vysněnou hmotností.

Tady jsou rady pro tento týden, seřazené podle toho, o kolik hubnete:

O 5 kilo: 
 - dost možná vám dochází inspirace, pokud jde o jídelníček. Zkuste si ho sestavit na týden dopředu, snížíte tak riziko selhání v tomto ohledu.

O 10 kilo:

 - už jste si našla alternativu pro chvíle, kdy jste dřív hřešila a mlsala sladkosti? Víte, že když se hýbete, chuť na sladké klesá. Ne vždy je možný pohyb, ale když vás naštve šéf nebo manžel, zkuste se utěšit jinak než čokoládou. Co třeba váš oblíbený časopis?

O 15 kilo

 - pokud máte pocit, že vám chybí motivace, vyfotografujte se a nalepte si na ledničku svou fotku třeba v plavkách, případně si ji dejte do diáře či peněženky 

O 20 a více kilo

 - nezoufejte, ani to, že chcete zhubnout o desítky kil, neznamená, že musíte trpět drastickými dietami, protože i vy si můžete občas dopřát sladkost nebo pořádný oběd. Jde však o to, že to musí být skutečně jen občas. Co třeba čokoládu jen po čtverečkách a jen ve středu a v sobotu? Pak si ji můžete vychutnat bez pocitů viny.


Pozor na některé chyby, které vám možná hrozí:

 - není nutné vážit se každý den a už vůbec ne vícekrát za den, v průběhu dne váha kolísá a zbytečně by vás to mátlo. Stačí, když se zvážíte dvakrát až třikrát týdně.  Někomu nicméně každodenní vážení vyhovuje.

 - nehubnete moc rychle? Je možné, že se vám podařilo shodit za týden více než dvě kila, ale moc se z toho neradujte. Není to dobře a může to mimo jiné znamenat dvě věci: hladovíte, anebo ztrácíte tekutiny. Raději hubněte pomaleji.

 - netrpíte nedostatkem tekutin? Lidé, kteří hubnou, někdy zapomínají na to, že musí hodně pít.

 - máte radost, že se vám hubnutí daří, a už si myslíte, že se nemusíte tak hlídat? Možná jste chtěla shodit pět nebo šest kilo, pomalu se vám to daří a vy máte pocit, že na sebe nemusíte být tak přísná? Chyba lávky, nehladovte, ale rozhodně ani zbytečně nehřešte na to, že se nějaký ten dortík nad plán na váze hned neprojeví - to je sice pravda, ale za pár dní by se vám tyhle hříchy vrátily i s úroky a vy byste si zadělávala na obávaný jo-jo efekt.

 -  možná vás naopak trápí opačný problém, ačkoli jíte méně a nebo se dokonce hýbete, kila neubývají. Je to možná proto, že máte hodně zpomalený metabolismus, který by potřeboval nastartovat. Docílíte toho třeba tak, že vyřadíte na pár dní z jídelníčku sacharidy (nejen sladkosti, ale i pečivo a přílohy) a naopak se začnete několikrát týdně hýbat skutečně důkladně tak, abyste spalovala tuky. V případě, že to nezabere, nechte se vyšetřit u lékaře, možná máte potíže se štítnou žlázou