Zdrcující! V živém hlasování, které nebralo konce ani tento týden, došlo k jasnému vítězství dvou pitomců nad tak nosnými tématy jako je celoživotní vzdělávání a sociální problematika v MHD.

Těžko říct, jak by si chlapíci poradili, kdyby se mezi tématy objevilo něco jako „mušlička“, ale já věřím, že s trochou vaty a sádry by zdolali i tuhle překážku! Takže ano. Vítězství je doma, někde mezi okálem číslo 12 a 13. Z těch, kteří hlasovali pro oba borce, losujeme šťastnou majitelku překvapení s osobním věnováním od Lenky Matuškové.

soutěž

 

            Ale teď už jsme ve studiu a v přímém přenosu hlavního vysílacího času můžeme sledovat dramatický pohyb losovacích míčků v osudí! Kamera nám zabírá hlavně parkety… chvíle strpení… buben se točí… jeden míček se nám teď zachytil někde nahoře, ale už padá mezi ostatní a je zpátky ve hře! Pan notář dává pokyn, spínáme tlačítko… buben se zastavuje a míček se jménem vítěze míří do cílové ďoury. Tady je vhodné zmínit, že generálním sponzorem tohoto pořadu jsou Harmanecké papierně a. s., dobrý přítel řady nervózních sázejících. A už je to tady! Vítězný míček vbíhá do cílového prostoru! Vbíhají tam dva míčky! No tak to je zvláštní situace, jak tohle budeme… Ne! Tak ne... míčky se zastavily těsně před vstupem a drží. Drží, přátelé, ohlížím se na pana notáře… doktor Talíř není spokojen… Pravděpodobně proběhne nové slosování… Přichází technik, kontroluje spolu s panem notářem míčky v osudí, vidíme, že zahazuje už druhý míček číslo 8… a teď... zdá se… ano… nohou tak jako kope do fukaru pohánějícího pohyb míčků. Zdá se, že teď už je všechno v pořádku, doktor Talíř ještě vyndává z osudí svoje brýle a vrací se na své místo u vázy s karafiátem (a s karafiátovým a Karafiátovým broučkem).

 

            Ještě přibíhá kosmetička a přepudrovává zástupce generálního sponzora Harmaneckých papierní (ze sponzorského vzorku zbývají již jen tři útržky). A my už můžeme začít. Buben se dává do pohybu (Talíř nehybně civí), vidíme míček 3, jak radostně přebíhá přes míček číslo 12... ale je sražen čtyřkou a definitivně mizí v davu ostatních míčků, když sličná asistentka (SA) zapíná fukar uvnitř osudí. Tedy SA je venku, samozřejmě, uvnitř je jen ten fukar. Míčky rotují vzhůru a… a jéje… vystřelují dvířky, které doktor Talíř zřejmě zapomněl zavřít! Pan notář už si sundává rozbité brýle, technici odnáší SA, která toho schytala nejvíc, a zbytek štábu se plazí pod dekoracemi a hledá zakutálenou čtyřicet dvojku.

 

            Po krátkém pásmu reklam a nezbytném ošetření účinkujících se vracíme na vaše obrazovky! Doktor Talíř ještě jednou kontroluje dvířka losovacího bubnu… chvilku to trvá, protože je bez brýlí... náhradní SA ho právě pomalu odvádí od pračky elektrolux na rampě s cenami ke skutečnému losovacímu bubnu… ano... zdá se, že tahle dvířka jsou v pořádku. Můžeme začít. Pan notář si pro jistotu sedá za kameramana a celou akci bude pravděpodobně sledovat raději v přenosu. Míčky víří. U cílového tunýlku teď vidíme čtyřicet dvojku, kterou osvětlovač našel v přestávce v žaludku kostymérky… Střídá ji pětadvacítka, tu vyráží čtrnáctka! Tak to vypadá jako faul, doktor Talíř se rozhoduje, jestli nebudeme vylučovat. Ne… ne... zůstává na místě za kamerou, ale dává pokyn SA, která se pomalu s ochranným štítem blíží k bubnu. Vidíme, že na zmáčknutí tlačítka se víření míčků zpomaluje… asistentka se chvěje... a není to nervozita... je to... je to nějaký uvolněný konektor... ale vysoká platforma obuvi nedá vzniknout elektrickému oblouku a SA teď už s vysoce naondulovaným účesem vypíná zařízení.

 

            Kolot míčků ustává. Do cílové trubice vbíhá míček! Pomalu se koulí otvorem a teď! Teď se zastavil. Zastavil se asi tak uprostřed trubice. Kamera najíždí na detail. Ne. Není to vidět. Možná trojka, možná osmička, možná čtyřicet osmička... nevíme. Doktor Talíř si bere nějaké léky a režisér posílá SA někam do zákulisí. „Kdo koupil tak velké míčky?!“ hřmí studiem. Záběr na karafiáty. …pořád karafiáty… brouček…talíř… Talíř…. a! SA se vrací a nese… nevidím dost dobře přes zježené vlasy pana notáře… SA nese pletací jehlice! Děkujeme paní Růžence ve vrátnici! V detailu kamery teď můžeme sledovat jemnou práci jehlic č. 2 v ústí trubice. SA zkouší smyčku pro žakárový vzor a posouvá míček blíž k nám. Kamera jede! Jedenáct? Dvacet tři?

 

            Vítězný míček vyskakuje z otvoru! Štáb se vrhá na zem a mezi stoly!

            Mám!

            Já taky! Chvíle překvapení.

            Ne… druhý míček není losovací… je to ledvinový kámen do dokumentu Proč pijeme. Všechno je v pořádku. Pan notář si nese míček ke stolečku s květinami. Sledujeme jak vytváří pěknou skupinku s SA a generálním sponzorem… kamera se přibližuje… parkety… nohavice… špagátek v pase kalhot… a ruce! Dlaně pana Talíře. Rozvírají se! Vidíme míček. Celý vítězný míček s číslem... 1.

 

            Je to tak. Diskutující s č. 1 a přezdívkou Evikus se stává majitelem překvapení s osobním věnováním Lenky Matuškové. K vyzvednutí u paní šéfredaktorky.

 

            Krátký pohled na hodinky nás ovšem přesvědčuje, že jsme se nabourali nejen do celovečeráku s Melem Gybsónem… ale nezbývá nám čas ani na Pata a Mata. Takže:

                                              

Pokračování příště 26. 10. 2007 :o)

 

           

 P.S.: „Co tady děláš?“ kouká ode dveří můj muž na klobouk, ve kterém kvedlám spoustou papírků. „Losuju.“

              „Jo? Já jsem ještě nikdy nelosoval!“ snivě se zadívá do klobouku. Nechám ho hrábnout. „Hele! Jednička!“

              „Super. Tak já to takhle napíšu.“    

 

Pokud máte pocit, že Vám chybí nějaké informace, pak nejspíš máte pravdu. Zbytek najdete ZDE (klikněte).

Reklama