Na pokračování dnes už kultovního muzikálu Mamma Mia!, ve kterém znějí písně legendární skupiny ABBA, jsem se těšila dlouho. A popravdě řečeno se i trochu obávala. Ne každá „dvojka“ se povede. Mnohdy to bývá jen křečovitá snaha o zopakování úspěchu. Naštěstí dnes mohu už s klidem říct, že v tomto případě se zklamání fakt nekoná. Naopak. Tvůrci udělali skutečně maximum pro to, aby se za druhý díl nemuseli stydět.  Však si také sestavili tým snů. Vedle všech zásadních herců z „jedničky“ se objevují relativně nové talenty (například představitelka Donny zamlada), ale také takové hvězdy jako je šarmantní Andy Garcia nebo zpěvačka Cher.
Mamma Mia! Here We Go Again, CinemArt a.s.
Mamma Mia! Here We Go Again, CinemArt a.s.
Opět se tancuje a užívá letní pohody za všech okolností. Nechybí ani dojímací scény (takže kapesníky s sebou!), jež vás vezmou za srdce, ale neurazí. 
Mamma Mia! Here We Go Again, CinemArt a.s.
Tři hlavní pánové („tatínci“) jsou stále šik – těch deset let od jedničky na nich není vůbec znát. Nicméně pro osvěžení tu chvilkové úsměvné „zaváhání“ proběhne. Nechte se překvapit.
Mamma Mia! Here We Go Again, CinemArt a.s.
Zjistíte, jak se Donna seznámila s třemi budoucími „otci“. A na vlastní oči se přesvědčíte, že to uměla opravdu pěkně rozjet. Ať už sólo nebo se svými věrnými kamarádkami. 
Mamma Mia! Here We Go Again, CinemArt a.s.
Nechte se vtáhnout do letní pohody a pocitu, že vše se dá vyřešit.

Pozornému oku neunikne  maličká „herecká“ účast člena ABBA - Björn Ulvaeus. Mimochodem, „mladá“ Donna je opravdu TOP:

Objeví se samozřejmě i druhý zásadní muž, jenž je podepsán pod všemi hity skupiny ABBA, Benny Anderson. Překvapí velmi neobvyklá interpretace legendární písně Fernando v podání „babičky“ Cher a uhrančivého „kmotra“ Andy Garcia:

Co stojí za to vědět

  • Na skvělém a vtipném scénáři se podílel Richard Curtis (Láska nebeská) i samotný režisér filmu Ol Parker (Báječný hotel Marigold)
  • V producentské řadě objevíme i Toma Hankse, jež si užíval londýnskou premiéru, která proběhla tento týden, i se svou manželkou Ritou
  • Natáčelo se tentokrát na chorvatském ostrově Vis (i když má jít o Řecko)
  • Představitelku Donny Lily James (Popelka z roku 2015) chválil samotný Benny Andersson: „Ta holka skvěle zpívá, ale navíc vás hned v první záběru přesvědčí, že tohle je pravá Donna.“

Tak ať se líbí. 

P.S. Skladby k filmu vycházejí také na originálním soundtracku, jenž se bezvadně hodí do auta na vaše letní cestování.  

(foto: CinemArt a.s. )

Přečtěte si také:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama