Určitě se vám stalo, že jste si spálila pokožku od sluníčka. Zarudlá kůže, puchýřky, bolest a následné olupování. I když se to nezdá, je spálení nebezpečné. Pokožka si totiž každé spálení pamatuje. Co si o tom myslí odborník?

V rámci rozhovoru, kdy na naše otázky odpovídal MUDr. Radek Litvik z dermatologického oddělení FN Ostrava jsme narazili i na problém spálené pokožky a možných dalších rizik

skin

Je pravdivé tvrzení, že si pokožka pamatuje každé spálení?
Kůže si opravdu pamatuje všechna epizodická spálení od dětství do dospělosti. Pokud se dítě v dětství spálí do puchýřů, pravděpodobnost vzniku melanomu (nejzhoubnějšího nádoru kůže) výrazně roste. Proto je nutné kůži před účinky slunečního záření chránit.

Pokud se již spálíme, co musíme udělat, aby se pokožka co nejdříve uzdravila?
Pokud si spálíme kůži na slunci, je nutno aktivně přerušit sluneční expozici a v akutní fázi bychom měli na kůži aplikovat místní kortikosteroidy v pěně či mléku, které utiší vzniklou zánětlivou reakci v kůži v kombinaci s hojivými přípravky po opálení. Spálení se hojí po několika dnech sloupáním kůže.

Avene

Co všechno se dá použít na ochranu před sluncem?
Podle typu vehikula lze použít přípravek z široké palety sunscreenů. K dispozici jsou sunscreeny ve formě roztoku, gelu, mléka, krému a tuhé tyčinky. Nejméně kůži chrání sunscreeny gelové a roztokové, nejvíce pak ve formě krému.

Je dobré používat nějaké ochranné krémy, i když třeba zrovna nesvítí slunce?
Ultrafialové sluneční záření dopadá na kůži jedince i ve dnech, kdy je polojasno či oblačno, tudíž je nutno kůži chránit i ve dnech, kdy slunce „zdánlivě nesvítí“.

Jste někde na dovolené a řešíte, jak si nejlépe chránit jemnou pokožku obličeje  a celého těla před slunečními paprsky? Máme pro vás tipy na novinky od značky Avène.

Jak si nejlépe chránit pokožku obličeje?

AveneNaším tipem jsou novinky od značky Avène.

Novinka: Emulze SPF 20Avene

  • Dokonale adaptovaná pro normální a smíšenou pleť
  • Glyceryl laurate

Emulze – bez pocitu mastnoty. Speciálně vyvinutá lehká nemastná textura, která dodává matný vzhled normální a smíšené kůži. Zmatňující pudry, glyceryl laurát (sebo-regulační složka) a textury bez oleje zajistí skvělý a slavný efekt „dry touch“,inspirovaný brazilskými trendy pro zmatňující, suchý a pudrový efekt bez lesku.

Novinka: Tónovací krém SPF 30

  • AveneSjednocuje tón pleti díky zabarveným pigmentům
  • Přirozený vzhled pleti
  • Nemastná textura, snadno roztíratelná, nezanechává bílé stopy
  • AvenePro všechny typy pleti

Pokud máte mastnější pleť se sklonem k akné, naším tipem je Cleanance sluneční ochrana

  • Zmatňující účinek
  • Speciálně určená pro mastnou pleť se sklonem k akné díky obsahu seboregulační složky glyceryl laurát a glukonátu zinku, který působí protidráždivě

Náš tip pro ochranu rtů a citlivých míst: Tyčinka na citlivá místa a tyčinka na rty

Snadná aplikace na citlivá místa na obličeji a těle, na rty nebo na jizvy.

Produkty Avene pro ochranu před sluncem plně vyhovují vysokým nárokům na účinnost a bezpečnost pro všechny typy citlivé kůže

Avene

Reklama