Miminko se po porodu stále ještě vyvíjí a stejně tak je to i s jeho pokožkou. Ta je po narození jemná, skoro průhledná, mnohem tenčí než pokožka dospělých. Ještě není opatřena přirozeným ochranným filtrem. Bohužel je příliš snadno propustná pro veškeré látky, které s ní přijdou do styku. Nejcitlivější a nejnáchylnější je pokožka v okolí zadečku a genitálií, kde je drážděna agresivní močí a stolicí. Velice snadno, během několika desítek minut může dojít k podráždění a opruzeninám. Taková opruzenina pálí a svědí. Dítě je proto velice nerudné, špatně spí a navíc je pro něj tento nový pocit, který až do teď neznalo, poměrně dost stresující. Abychom takové nepříjemnosti zabránili, dbáme na to, aby na pokožku nic těsně nepřiléhalo, a cokoliv s ní přijde do styku, by mělo být hygienicky čisté bez agresivní chemie. Ale především udržujeme pokožku suchou.

O tom všem ví výrobce dětských plenek Huggies a v souladu s těmito poznatky také dětské plenky vyrábí. Již jsme Vás seznamovali s plenkami Huggies® Newborn, které jsou vhodné pro novorozence do 3 měsíců. Na tyto plenky navazuje řada Huggies® Freedom pro větší „rošťáky“. Plenky jsou prodyšné a bez problémů absorbují i větší množství tekutiny. Gumičky obepínající dětské nožičky po zapnutí pleny jsou dost účinné proti úniku obsahu plenky a přitom dost jemné k pokožce. Huggies® Freedom jsou pro děti od 4 měsíců, na trhu jsou k dispozici ve čtyřech velikostech a byly spotřebiteli vyhlášeny Výrobkem roku 2003.

Dalším výrobkem, který bude spolehlivě pečovat o pokožku Vašeho miminka, jsou čisticí ubrousky Huggies® Cotton Touch. Pomohou Vám nejen při přebalování, ale také při otírání obličeje nebo upatlaných prstíků.  Jsou vyrobené z kvalitních vláken bavlny, proto připomínají navlhčenou jemnou látku, a  strečového materiálu, který je odolnější proti protržení. Ubrousky jsou připraveny k oběma uvedeným řadám plenek.  K  Huggies Newborn, tedy pro miminka do 3 měsíců, můžete zakoupit „žluté“ ubrousky určené pro citlivou pokožku novorozenců a k Huggies Freedom určitě oceníte „zelené“ ubrousky pro starší děti.

Reklama