Jedno z nejbizarnějších vystoupení je to, ve kterém se předvedla Tonya Harding na olympijských hrách v roce 1994. Kromě toho, že před nimi málem zmrzačila svou kolegyni Nancy Kerrigan, zastavila svou jízdu po pádu a porotu se slzami v očích přesvědčovala, že měla povolenou brusli a chce ještě jednu šanci. Tu sice dostala, ale její originální jízda na hudbu z Jurského parku jí nestačila ani na jednu z medailí.

Olympiádu v roce 1994 vyhrála mladinká Ukrajinka Oksana Baiul. Její vystoupení bylo bez jediné chybičky, a nutno dodat, že choreografie byla velmi náročná. Co je ale možná ještě zajímavější, je totální hysterie, kterou Oksanu přepadala při čekání na body. Hroucení se na maminčina ramena dokazuje, že přišla o dětství.

V roce 2018 vyhrála olympijské hry Ruska Alina Zagitova. Pokud bychom měly srovnávat vystoupení z dřívějších dob a ty dnešní, určitě stojí za povšimnutí rychlost, která se posunula o několik kategorií výše. I na přesnost a plynulost pohybů u jednotlivých figur jsou kladeny větší nároky, a proto můžeme vidět, že Alina předvádí složité kreace s naprostou přesností. Navíc přidala také pár figur, které nejsou tak často k vidění a možná i to ji posunulo do finále.

Oproti Alině je tanec na bruslích Adeliny Sotnikové velmi výrazový. Často se stane, že se tato kombinace nesetká s úspěchem, protože je těžké soustředit se na herectví a figury zároveň, ale v případě Adeliny ji její plynulá jízda a dokonalé skoky dostaly až na úplný vrchol olympijských her v roce 2014.

Reklama