Žena může být krásná v každém věku, ale všichni víme, že projevy stárnutí jí na sebevědomí moc nepřidávají. Když se dá čas trochu pozastavit, není důvod, proč se tomu bránit. Tím spíš, svěří-li se do rukou špičkového operatéra s bohatými zkušenostmi. Přečtěte si rozhovor s Jitkou, která se rozhodla podstoupit operaci očních víček na klinice Esthé.

Bylo mi potěšením ujmout se zajímavého úkolu a ve spolupráci s klinikou Esthé napsat reportáž o operaci očních víček. Sama jsem ji před časem podstoupila, a tak jsem (bohatší o zkušenosti) mohla své kolegyni Jitce, kterou teprve čekala, být trochu rádcem, trochu původcem a snad i oporou. Kromě toho jsem byla zvědavá, jak taková operace vlastně probíhá. Nejsem žádná hrdinka, takže to byla zároveň zkouška mé novinářské odvahy.

eye

Ještě než jsem se s Jitkou vypravila na kliniku Esthé, musela jsem ji trochu vyzpovídat.

Kdy jsi poprvé začala uvažovat o operaci očních víček?
Není to zase tak dlouho. Tak rok dva zpět.

Co tě k tomu vedlo? U žen to bývají většinou estetické důvody. Bylo to u tebe také tak, nebo ti pokleslá víčka vadila i ze zdravotních důvodů?
U mě to bylo asi tak půl napůl. Nejsem zrovna prohlížecí typ, že bych se nějak výrazně sledovala, ale když jsem se malovala, nebyly mi vidět řasy ani vrchní oční linky, a to mi trochu vadilo.

Ale stejně nepříjemná byla únava očí, kterou jsem poslední dobou výrazně pociťovala. Často mě bolely, a tak jsem si myslela, že by to mohlo pomoci. Také hůř vidím, jen jestli to není věkem…

Radila ses s někým, jestli na operaci jít? Jaké byly reakce okolí. Snažili se ti to vymluvit, nebo spíš doporučovali?
Hlavní rádce byla kolegyně Klára, která mě doslova hecovala a dodávala mi odvahu: „Jdi na to, každému to moc pomohlo!“ A dobrou motivací jsi byla i ty. Viděla jsem fotky před zákrokem a po něm, a musím uznat, že vypadáš opravdu skvěle.

Děkuji. Máš pro strach uděláno, nebo se spíš bojíš?
Já myslím, že žena vydrží všechno, ale to víš, strach tam také byl, každá, byť „malá“, operace má svá rizika, která si člověk začne připouštět.

Operace víček probíhá v lokální anestezii. Musela jsi podstoupit nějaká předoperační vyšetření?
Na předoperační konzultaci, která byla cca 2 týdny před operací ,mi pan doktor Libor Kment vysvětlil postup a průběh operace, následnou péči a hlavně mě ujistil, že to nic není… a že mi to opravdu pomůže. Tak jsem si řekla, hurá, to musím zvládnout!
K operaci si pak musíš vyřídit předoperační vyšetření od praktického lékaře.

Jaké jsou tvé pocity den před operací? Jak se ti spalo?
Stále jsem si nic nepřipouštěla, ale pravda, noc před operací byla zvláštní, napadají Tě až takové morbidní věci: Co když už nebudu vidět, co když víčka nezavřu, jak dlouho budu mít otoky, modřiny, atd.

Klinika Esthé je vyhlášená, ale přece jenom, máš nějaké obavy z průběhu operace?
O klinice Esthé rozhodně nepochybuji a vím, že jsem v těch nejlepších rukách.

Nebude ti vadit, že tě při operaci bude někdo fotit a dívat se na její průběh?
Uvidíme, ale myslím, že se spíš budu soustředit sama na sebe. A budu mít přece zavřené oči.

Jitce držíme palce a vy, milé čtenářky se můžete těšit na reportáž z průběhu operace na klinice plastické chirurgie Esthé. Sama jsem zvědavá, jak to zvládnu!

esthé

Na tématu spolupracujeme s klinikou plastické chirurgie Esthé. Více o klinice se dočtete ZDE

Více o zákroku se dočtete ZDE.

 

Reklama