Vymyslete jméno pro koktejl popsaný v posledním odstavci příspěvku čtenářky Elizy!


Ahoj všem milovnicím dobrého pití.

Koktejly jsou jednou z oblastí, kde mám víc teoretických zkušeností, než praktických. Mluvím o alkoholických variantách, protože mléko není můj oblíbený nápoj a v kombinaci s ovocem si ho ráda odpustím.

První koktejl, který jsem ochutnala, byl gin-fizz, který jsme si s tátou míchali kdysi dávno o vánocích. Speciální chuť mu dodávala pomerančová šťáva z plechovky, ovšem z kubánských pomerančů. Kdo si je pamatuje, ví, že ta chuť je úplně jiná než těch oranžových co se prodávají dnes. Bohužel vzhledem k režimu na Kubě už je asi neochutnám, ale jsou prostě úžasné. Zpět k nápojům, tehdy jsem prostě míchali gin, pomerančovou šťávu, led a sodovku podle předpisu z úžasné knihy „Dědeček na scestí". Líbily se mi různé typy sklenic a exotické ingredience, ale nic jiného jsme doma neměli, tak jsme nakonec popíjeli jen tuhle variantu.

Později jsem ochutnala i jiné kombinace, ale v respektu k vlastnímu zdraví vždy jen omezeně. Zvrhlé kombinace jako víno s colou za koktejl nepovažuju. Do klubů nechodím, takže to byly vždy jen domácí varianty. Nicméně barevné varianty mě fascinují, zejména když je tam dost ledu a ovoce.

Můj osobní vynález nemá jméno, ale je osvěžující. Uvařte nejprve jablečný kompot (jablka podušená s cukrem, hřebáčkem, skořicí a citronem), rozmačkejte kousky a nechte zmrazit. Jablečnou hroudu nechte trochu povolit a lžicí z ní nastrouhejte jakousi tříšť, dejte do vyšší sklenice a přelijte griotkou (tu mám pro změnu domácí bez cukru - celé omyté višně zalijte ve sklenici vodkou a přidejte skořici a hřebíček, slijte až se alkohol zbarví do rubínova a zbylé višně můžete obalit v čokoládě). Pokud Vám přijde nápoj příliš hustý, lze dolít sodovkou, nebo chlazeným čajem. Popíjí se brčkem. Má někdo nápad na název? Je to takové žluto-oranžové s rudými cestičkami, jak pomalu prosakuje griotka ledem, bohužel fotku nemám. :-)

Hezký den i bez alkoholu!
Eliza

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Koktejly

V dnešním kvízu mícháme jeden konkrétná koktejl. Vyhrát můžete knížku s koktejly a formičku na ledové penisy! Jaký koktejl mícháme?

  • Šestá a poslední ingredience: Klínek ananasu :-)

Téma dne: Míchání koktejlů

Posílejte mi dnes (7. dubna 2010) své příspěvky na téma „míchání koktejlů“. Co konkrétně mi máte posílat?

  • Vaše originální koktejlové recepty!
  • Vaše oblíbené koktejlové recepty!
  • Veselé či lechtivé příběhy, ve kterých hrál hlavní roli koktejl - netvrďte mi, že se vám žádný takový nestal.

Napíšete-li příspěvek do denního tématu, budete ve hře i o Cinzano Extra Dry a stylové žabky Malibu!

A pokud mi pošlete svůj nápoj lásky, můžete získat vtipnou formičku na ledové penisy!

Reklama