Ačkoliv by se mohlo zdát, že čtenářka Maryene je z podnikání zklamaná, opak je pravdou. I před důchodem přemýšlí nad tím, že by se do toho opět pustila. Díky Maryene za Váš příspěvek a ať Vám nadšení vydrží a záměr vyjde…

Krásný den všem podnikavým ženám i ostatním...

Ani jsem neměla v úmyslu dnes přispět, mám hodně práce, ale nedalo mi to kouknout se alespoň na zena-in. A jsem zase v tom, píšu.

Přestože jako děti jsme se svojí sestrou byly velmi podnikavé a rády si hrály na obchod a dokonce i směňovaly s kamarády různé věci, do podnikání jsem se až do svých padesáti let nepustila. Byla jsem státní zaměstnanec a „měla jsem to své jisté“.

To moje sestra byla jiný kalibr. Hned po revoluci si otevřela obchůdek s potřebami pro chovatele včetně desítek akvárií s rybičkami a spoustou dalších živých zvířátek, takže mimo stálého zaměstnání veškerý volný čas trávila v obchodě. Přesto to i doma měla jako ze škatulky a nechápala jsem jak všechno stíhá.

Po přestěhování na druhý konec republiky, když už jsem měla pět křížků na krku, jsem najednou měla problém sehnat práci. Nechtěla jsem skončit jako nezaměstnaná, tak jsem se rekvalifikovala a začala podnikat.

Obor podnikání jsem si asi nevybrala nejšťastněji, finance a pojišťování firem. Byla jsem v neustálém stresu a zjistila, že být sám svým pánem  i pánem svého času má tedy své výhody i nevýhody.

A proto i nadále jsem sháněla práci až se mi to podařilo. Byla jsem pyšná, že se v mém věku podařilo sehnat místo v prestižní firmě a práci, která mě velmi bavila. Přesto jsem nemohla hned skončit v podnikání a nechat své klienty, musela jsem stíhat oboje.

Do toho jsme se opět stěhovali, tentokrát do nového domu a taky jsme začali zakládat zahradu. Můj život už byla jen a jen práce a na nic jiného vlastně nezbýval čas. Některé krabice po stěhování se mi podařilo vybalit až za rok. Rozhodla jsem se podnikání ukončit.

Ale to jsem netušila, že po roce můj zaměstnavatel zruší moji pozici a já jsem zůstala opět bez práce. Dnes jsem krátce před důchodem a nikde o mě už nemají zájem. Jsem doma a sháním práci, ve volném čase pomáhám synovi s cestovní agenturou.

Tato práce, prodej zájezdů, mě velmi baví, takže opět začínám přemýšlet o tom, že život ani v mém věku ještě zdaleka nekončí, tak co kdybych to opět zkusila?

Maryene
Text nebyl redakčně upraven


Jaké byly vaše podnikatelské ne/úspěchy?

  • Kdy, kde a v čem jste podnikala?
  • Čeho jste dosáhla?
  • Kolikrát jste začínala?
  • Podnikáte a zároveň máte zaměstnání?
  • Proč byste se do podnikání nikdy nepustila?
  • Znáte nějakou úspěšnou podnikatelku?
  • Přemýšlíte, že se do podnikání pustíte?

A můžete psát i na nevyřčené otázky, které se k tématu vážou.

redakce@zena-in.cz

Jedna z vás, která přispěje k tématu, v 16 hodin získá odměnu. Krém  obnovující proporciální strukturu obličeje  a hutnosti pleti  Neovadiol Gf od Vichy a knihu Amy Winehouseová na pokraji slávy a na pokraji zoufalství.

vyhra.jpg

Reklama