Možná si řeknete, že jsme asi padlí na hlavu, ale kdepak. V takové Velké Británii, Německu anebo ve Švédsku má pojištění zvířat více než stoletou tradici a pro jejich majitele je zcela běžnou záležitostí. A i my přece chceme být světoví.

Na internetových stránkách naleznete celou řadu tuzemských pojišťoven, které v posledních letech zaznamenaly nárůst pojištění domácích mazlíčku.

mazlicek

Takovým pojištěním nejenže získáte jistotu, že v případě zlomeniny nebo zdravotních obtíží a nutného ošetření vám s úhradou ve velké míře pomůže i pojišťovna, ale navíc si můžete i připojistit odpovědnost za škody způsobené pejskem, případně jeho úhyn.

Příklad:
Na procházce se majitelce vytrhl její retrívr a vběhl na sousední cyklostezku. Než stačila cokoliv udělat, došlo ke kolizi s cyklistou. Pejsek utrpěl komplikovanou zlomeninu zadní nohy a cyklistovi vznikla pádem na zem škoda na kole a oblečení. Navíc cyklista utrpěl zlomeninu předloktí. Díky pojištění pak majitelka psa neměla potíže s uhrazením škody cyklistovi ani s náklady na ošetření svého miláčka.

Řada pojišťoven vám pojistí nejen pejsky a kočičky, ale prakticky jakékoli zvíře, třeba i koně či exotická zvířata.

Češi si stále častěji berou své domácí miláčky i do zahraničí, zvíře si lze pojistit v rámci cestovního pojištění klienta tzv. připojištěním veterinární léčby, které se vztahuje na úraz nebo náhlé onemocnění pojištěného zvířete v zahraničí (územní platnost pro Evropu). Pojistit lze psy, kočky a fretky, které spolucestují s klientem.

Hezkou blížící se dovolenou s vašimi pojištěnými mazlíčky!

Čtěte také:

Reklama