fi.jpg

Kdo by se měl nad úrazovým pojištěním zamyslet?
Nad možností uzavřít úrazové pojištění by se asi měl zamyslet každý dospělý člověk, za děti by to měli promyslet rodiče. Naprostou nutností je mít uzavřené úrazové pojištění, pokud splácíte půjčku, hypotéku anebo jsou na vás závislí jiní lidé, zejména nezaopatřené děti.

Navíc byste neměli zapomenout, že některé zdravotnické pomůcky nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění a mohou se tak zvýšit i vaše náklady na léčbu. Každá koruna se pak v těchto situacích hodí.

Jak si pojistku vybrat?
Když už se rozhodnete, že si úrazové pojištění uzavřete, přichází otázka, u kterého poskytovatele. V současné době působí na trhu velké množství pojišťoven a každá z nich má rozsáhlé portfolio produktů. Ceny úrazových pojištění jsou velmi rozličné, a to nejen na základě rozdílné výše pojistného plnění. Například pokud byste si zlomili nohu při lyžování v některých pojišťovnách nezískáte žádné plnění, protože nemáte připojištěny sportovní a rizikové aktivity apod.

S výběrem vhodné pojistky vám může pomoci kvalitní kalkulačka úrazového pojištění, díky níž budete mít přehled nejen o produktech a cenách, ale i o pokrývaných rizicích. Navíc získáte čas, kdy sami promyslíte, který produkt je pro vás optimální.

Když už jste si vybrali?
I v současném online světě je zde řada lidí, kteří raději vyřídí vše osobně. Pokud se však rozhodnete uzavřít pojištění online, ušetříte až několik set korun ročně. Obecně totiž platí, že pojištění uzavřená online nejsou zatížena provizí pro pojišťovacího poradce. Kromě toho ušetříte i mnoho času, jež byste strávili třeba čekáním na schůzku, dojezdem na pobočku apod.

Řada lidí si pak cení při online uzavírání úrazového pojištění, že je nikdo netlačí do dalších produktů nebo nepřichází se změnou pojistné smlouvy na poslední chvíli.

Co vám může při rekonvalescenci pomoci?
Základem při každé rekonvalescenci je se samozřejmě pohybový klid a psychická pohoda, díky úrazovému pojištění tak můžete aspoň minimalizovat stres z finančních záležitostí.

Návrat k běžnému životu je bohužel mnohdy během na dlouhou trať a je potřeba svému tělu pomoci. Vhodné tak jsou různé rehabilitace, masáže nebo pobyty v lázních. Část pojistného plnění tak můžete použít třeba na tyto aktivity.

Nejen po úrazech, ale i po podání intenzivního výkonu nebo nerovnoměrném pravidelném přetěžování pohybového aparátu pak lidé oceňují zejména masáže. Když se podíváte tak třeba masáže v Praze jsou velmi vytížené, protože spoustu lidí trápí nejen poúrazové stavy, ale i problémy s páteří u sedavých zaměstnání nebo z profesí, kde je pohybový aparát zatěžován nerovnoměrně.

Masáže tak mohou nejen zrychlit rekonvalescenci, ale i zabránit opětovnému nástupu potíží.